Grupa „Biedronki”Wychowawcą grupy jest Pani Monika Szkoda.

Grupa „Biedronki” to najstarsza grupa w naszym przedszkolu. Grupa liczy 25 dzieci, w tym 13 dziewczynek i 12 chłopców. Są to dzieci 6 letnie oraz dwójka 5 latków. Dzieci z tej grupy bardzo chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych. Z wielkim zainteresowaniem biorą udział we wszelkich zabawach ruchowych, muzycznych oraz dowolnych. Jesteśmy już starszakami, więc przygotowujemy się systematycznie do roli ucznia. Dzięki różnym ćwiczeniom stosowanym podczas zajęć szybciej się koncentrujemy, skupiamy uwagę i zapamiętujemy nowe treści. Każdy starszak w naszej grupie zna kodeks przedszkolaka i stara się przestrzegać zasad. Lubimy bawić się z naszymi kolegami w kącikach zainteresowań, bo są ciekawe i znajduje się w nich wiele zabawek. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Dzieci starają się być dla siebie miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała.

Pomoc nauczyciela- Grażyna Leniart- Zbroszczyk.


WYDARZENIA


WALENTYNKI

W dniu Świętego Walentego, nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości…. Mamy dzisiaj Walentynki, święto chłopca i dziewczynki. Takich co to się kochają no i sobie też ufają. Nawet słoniki porcelanowe kotki, żyrafy i misie pluszowe, dziś wysyłają swe Walentynki…. By każdy wesołe miał minki.Bal karnawałowy


Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 5 lutego podczas balu karnawałowego.Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez nauczycielki. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!


Zimowe zabawy na śniegu w grupie „Biedronki”

Pani Zima postanowiła nas w końcu odwiedzić i wraz z końcem zimowych ferii sypnęła nam białym, puszystym śniegiem. Sprawiła tym samym wielką radość naszym przedszkolakom, które postanowiły wykorzystać jej uroki i pobawić się na śniegu na przedszkolnym boisku. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie, a także “atakując” śniegowymi kulkami swoje panie. Nie zabrakło robienia śniegowego pajacyka oraz lepienia bałwana, bo przecież zabawy na śniegu to świetna rozrywka. Do przedszkola dzieciaki wróciły z dużym uśmiechem na twarzy. 😊Dzień Babci i Dziadka w grupie „Biedronki”

“Babciu dziadku, na pewno to wiecie, kochamy Was najbardziej na świecie. Z wami nie jest straszny świat, żyjcie w zdrowiu nam 100 lat!”.

22 Stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z grupy Biedronki przygotowały występ artystyczny dla swoich dziadków. Przez cały tydzień dzielnie uczyły się wierszyków z życzeniami oraz piosenek dla Babci i Dziadka. Wspólnie stworzyliśmy nagranie dla naszych solenizantów by zrobiło im się ciepło na serduszkach, by wiedzieli że o nich pamiętaliśmy. Najdroższe babcie i kochani dziadkowie – wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta.