Grupa „Jabłuszka”Wychowawca grupy:

 mgr Roksana Chabrzyk


Grupa Jabłuszka liczy 22 dzieci: 12 dziewczynek i 10 chłopców. Wszystkie dzieci swoją przygodę
z przedszkolem rozpoczęły we wrześniu.

Głównym celem w grupie jest adaptacja dzieci do warunków przedszkola. Dzieci chętnie i z uśmiechem na twarzy przekraczają progi przedszkola, są pogodne i ciekawe świata. Wspólnie poznajemy nowe zabawy, wierszyki, pląsy. Dzieci uwielbiają zabawy muzyczno-ruchowe oraz wszelkiego rodzaju prace plastyczne z wykorzystaniem plasteliny i farb. Codziennie z pomocą „kodeksu przedszkolaka” uczymy się zasad panujących w naszej sali.  Staramy się być koleżeńscy i samodzielni.

W grupie prowadzone są zajęcia z języka angielskiego z mgr Agnieszką Rabus oraz religia z Panią Emilią Wieczorek.


WYDARZENIA

Dzień Postaci z Bajek

Z okazji Dnia Postaci z Bajek wybraliśmy się do przedszkolnego kina na seans pt; „Klinika dla pluszaków”. Było, jak w prawdziwym kinie. Musieliśmy skasować bilety i zająć miejsca. Jak w prawdziwym kinie bywa zajadaliśmy się pysznym popcornem.


Dzień Dyni

Dynie małe, dynie duże,

dynie w dole, dynie w górze,

dynie z lewej, dynie z prawej,

dynie kręcą się wspaniale.


Dnia 26.10.2022r w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Dyni”, który był podsumowanie matematyki jesiennej, realizowanej  przez każdą grupę przez ostatnie tygodnie. Z tej okazji dzieci wraz z rodzicami wykonały „Warzywne Zwierzaki”, które mogliśmy podziwiać na wystawce w naszej szkole. W tym dniu dzieci poznały różnorodność dyń, wzbogaciły wiedzę na ich temat. Nie zabrakło zabaw i pląsów
w dyniowych zabawach.


Adaptacja

Adaptacja dzieci z grupy Jabłuszka przebiega pomyślnie. Dzieci chętnie przekraczają progi naszego
przedszkola. Wspólnie się uczymy, bawimy i miło spędzamy czas.


Powitanie Pani Jesieni i Dzień Przedszkolaka

Wrzesień to taka pora roku, w której wszystkie grupy przedszkolne świętowały swój dzień „Dzień Przedszkolaka”, a wszystko to z pomocą Pani Jesieni, która w kwiecistym kapeluszu i koszem pełnym jesiennych darów przybyła do przedszkola, by razem z dziećmi móc świętować te wyjątkowe dni. Każda grupa przedszkolna miała przygotowaną piosenkę, którą jak tylko najpiękniej potrafiła zaprezentowała. Przedszkolaki poznały dary jesieni, odpowiadały na jesienne zagadki, tańczyły, a na koniec smakowały pyszne jabłka i gruszki. Z okazji święta nie zabrakło również słodkich upominków.