Historia-Grupa „Motylki”Wychowawca grupy pani mgr Dobrochna Serafin.

Nie zmuszajmy dziecka do aktywności,

lecz wyzwalajmy aktywność.

Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia.

Nie żądajmy, lecz przekonujmy.

Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak,

by samo wiedzieć chciało.”

Janusz Korczak

Grupę naszą przedstawiamy: 14 dziewczynek i 10 chłopców

– jest bardzo wesoła i chętnie uczęszcza do przedszkola;
– zieloną salę mają, bo Motylkami się nazywają…
– zawsze wszystko ich ciekawi;
– lubią poznawać nowości, ale nie sprawiają im trudności;
– w swojej grupie czują się wspaniale,
– bawią się i uczą wytrwale…
– sport to dla nich fajna sprawa,
– od tańca, śpiewu i skakania przechodzą sprytnie do malowania,
– uczą się myślenia, mówienia, słuchania i rozumowania,
– czarodziejskie słowa znają i zasad współżycia w grupie przestrzegają
– często sobie pomagają…
– zawsze miło się witają.

5 – 6 latki to dzieciaki,

które robią słodkie minki, takie właśnie są Motylki.

W grupie jest też nauczyciel wspomagający pracę dziecka pani mgr Agnieszka Karcz.

W grupie prowadzi zajęcia z języka angielskiego pani mgr Agnieszka Rabus a zajęcia z religii pani mgr Ewelina Kotuła.


WYDARZENIA


Dzień Strażaka


Wszystkim Strażakom PSP i OSP – grupa „Motylki” wraz z Dyrekcją i całą społecznością szkolną i przedszkolną 🙂❤


DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK


DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA


ZAJĘCIA Z ROBOTYKI


W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne z robotyki – to nowatorska metoda przekazywania wiedzy. To przede wszystkim aktywność, kreatywność, logiczne myślenie, działanie i zaangażowanie. Podczas zajęć dzieci miały możliwość oglądania działań instruktorów, ale i konstruowania z klocków lego łazika, który się porusza, według instrukcji umieszczonych na tabletach. Poznały zasady i etapy programowania. To były warsztaty w nowym wymiarze – klocki lego rozwijają nie tylko sprawność manualną, ale kształtują umiejętność kreatywnego myślenia.

PRZYGOTOWANIE DO NIEDZIELI PALMOWEJ Z KGW DOBIESZOWICE


7 kwietnia gospodynie z KGW Dobieszowice pomogły naszym przedszkolakom wykonać palmy 🙂 Cieszymy się, że po dwóch latach mogliśmy powrócić do naszej tradycji.

DZIĘKUJEMY!

DZIEŃ MARCHEWKI


W dniu 5 kwietnia dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Głównym celem tego działania było promowanie spożywania warzyw, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Przedszkolaki brały udział w zabawach matematycznych, kulinarnych, plastycznych, muzycznych, zagadkach z marchewką w roli głównej. Dzieci dowiedziały się, że marchew to smaczne i zdrowe warzywo, w którym kryje się wiele witamin i składników odżywczych. Nie mogło zabraknąć w tym dniu chrupania surowej marchewki czy degustacji soku.

NIEBIESKIE MOTYLE UKRAINIE – STOP WOJNIE!


Nasze Motylki wraz z pozostałymi przedszkolakami i uczniami klas I-III podjęli wyzwanie i wykonali zadanie! Czyli ubrali się w barwy niebiesko-żółte i wykonali aktywność artystyczną według własnej inwencji twórczej, gdzie było ujęte przesłanie: NIEBIESKIE MOTYLE-UKRAINIE. STOP WOJNIE.

ISKIERKI PRZYJAŹNI I POKOJU wysłane w świat. Dodatkowo włączyliśmy się w zbiórkę pieniężną na zakup sprzętu i środków medycznych na pomoc dla Ukrainy.


ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU


2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego dnia jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasi przedszkolacy włączyli się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE


„Motylki” wzięły udział w 3-dniowych rekolekcjach wielkopostnych”

Do czego inspirują nas dźwięki?


23 marca uczestniczyliśmy w wykładzie w ramach Uniwersytetu Dziecięcego. Temat: Do czego inspirują nas dźwięki.  Wykład poprowadził dr hab. Mirosław Kisiel prof. UŚ.

POWITANIE WIOSNY ORAZ DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

DZIEŃ ŚW. PATRYKA


Dzień Świętego Patryka przypada 17 marca. To święto narodowe Irlandii, ale jego obchody wykraczają daleko poza jej granice. Dlatego my również świętowaliśmy. W tym dniu do przedszkola przyszliśmy ubrani na zielono. Dzieci poznały legendę o św. Patryku, tradycje i zwyczaje związane z tym świętem, wykonały prace plastyczne „Leprechaun” oraz „Koniczyna” różnymi technikami malarskimi. Uwieńczeniem tego dnia był poczęstunek – zielona, agrestowa galaretka.

DZIEŃ KOBIET


8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. Chłopcy w tym dniu przygotowali słodki poczęstunek, zrobili laurki, które potem wraz z prezentami wręczyli dziewczynkom i paniom. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo, byli mili i uczynni. Dodatkowym prezentem, z okazji tego dnia, był wyjazd do kina „Zacisze” na bajkę „Ups2! Bunt na Arce”.

BAL KARNAWAŁOWY – KOSMOS – LECIMY NA BAL


„Milion gwiazd wokół nas

Poleć ze mną Drogą Mleczną

Wenus, Mars, Ty i ja

Poleć ze mną w podróż wieczną”

Sala zamieniła się w kosmos… Więc polecieliśmy tam na bal! W tym dniu nie było przedszkolaków, a… ufoludki, astronauci, gwiazdki, kosmonauci, a nawet goście z „Star Wars”.  Nie zabrakło w tym dniu kosmicznej muzyki, zabaw, konkursów i nagród. Dzień jak najbardziej udany! Dziękujemy Rodzicom za słodki poczęstunek J


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY


Po słodkim, poniedziałkowym dniu, w środę nadszedł czas na świętowanie Dnia Pizzy. Lubią ją dorośli, ale także dzieci.  Podczas zajęć omówiliśmy krótką historię pizzy, dowiedzieliśmy się z jakiego kraju pochodzi oraz wymieniliśmy składniki, które są niezbędne do jej przygotowania. Następnie nasza stołówka zamieniła się we włoską pizzerię, gdzie dzieci zabawiły się w kucharzy i sami przygotowali dla siebie pizze, które potem zjedli ze smakiem.


ŚWIATOWY DZIEŃ NUTELLI

5 lutego obchodzony jest na całym świecie Dzień Nutelli. My świętowaliśmy 7 lutego w naszym przedszkolu. Ten słodki, kremowy dzień pozwala na kreatywne spotkania, a przede wszystkim to świetny pretekst do łasuchowania. I tak też było w naszej grupie – zobaczcie sami.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2022 r.

„Dziadkowie zawsze oferują Ci bezwarunkową miłość i akceptację. Kojarzą się jednoznacznie
z uczuciami, takimi jak długie przytulanie, w trakcie którego można po prostu zamknąć oczy
i uśmiechnąć się.

Z tego też powodu dziadkowie są najlepszym lustrem, w które można spoglądać każdego dnia. Oni zawsze odzwierciedlają najbardziej prawdziwą i autentyczną wersję całego Ciebie. Najpiękniejszą. Stanowią oni światło na końcu tunelu, oferują wsparcie na całej jego długości oraz ramię, na którym można zawsze się wypłakać.”

-Naprawa złamanych skrzydeł (Repairing Broken Wings)

Niestety w tym roku też nie mogliśmy się spotkać z babciami i dziadkami w przedszkolu, więc nagraliśmy dla nich filmik pełen życzeń, które płyną prosto z serc przedszkolaków.

GENIALNI PRZEDSZKOLACY

11 przedszkolaków z naszej grupy wzięło udział w dziesiątej edycji ogólnopolskiego Konkursu Wydawnictwa SYNAPSA Genialny Przedszkolak. Ich zadaniem było wypełnienie, pod okiem nauczyciela, przygotowanych przez wydawnictwo kart pracy.

Dzieci spisały się na medal! Każdy uczestnik otrzymał dyplom z wynikiem BARDZO DOBRYM! 🙂

A nasze przedszkole otrzymało certyfikat udziału w konkursie 🙂

Coraz bliżej pierwszej klasy

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

ŚWIĄTECZNE KINO

W naszej chatce św. Mikołaja oglądaliśmy dwie części filmu „Kronika świąteczna”. Rodzice przygotowali nam na te dni popcorn.

GDZIE MIESZKA ŚWIĘTY MIKOŁAJ?

Podróż w magiczną, bajkową krainę Św. Mikołaja – Mikołajki
Dzisiaj na krótko zamieszkał u nas. Dokładnie w pokoju – sali w grupie „Motylki” – sześciolatków. Chociaż nie było to w Laponii, na kole podbiegunowym, to jednak magia przytulnego pokoju sprawiła, że przedszkolacy przenieśli się w świat baśni, a spotkanie z Św. Mikołajem było wielkim przeżyciem, cały rok oczekiwanym. Mikołaj wysłuchał muzycznych niespodzianek i odpowiedział na mnóstwo pytań.

BARBÓRKA – DZIEŃ GÓRNIKA

„Święty Andrzej Ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…”

Magia i czary, czyli Andrzejki. Ten dzień był bardzo radosny. Były przeróżne zabawy i wróżby, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Oczywiście nie mogło zabraknąć losowania swoich przyszłych zawodów, ustawiania butów, aby sprawdzić, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, jak i który chłopiec pierwszy się ożeni. Najciekawszą wróżbą było lanie wosku.

DZIEŃ BIAŁYCH SKARPETEK

Nosili je Grecy, nosili Rzymianie, noszą współcześni – mowa o białych skarpetkach, ich święto przypada na dzień 30 listopada. W tym dniu wszyscy mieliśmy je na nogach, ale wykonaliśmy też z białych skarpetek bałwanki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W naszej grupie nie mogło zabraknąć tego wspaniałego dnia. Z okazji tego święta dzieci wykonały prace plastyczne dowolną techniką – „Mój Pluszowy Miś” i przyniosły
do przedszkola. Każdy „Motylek” przedstawił nam swojego misia i go opisał. Następnie wykonaliśmy prace grupowe „Miś w czterech porach roku”. Pod koniec dnia świetnie się bawiliśmy, a nasze wspaniałe panie kucharki poczęstowały nas Lubisiami.

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki tworzą niesamowity pomost do wspólnej zabawy między dziećmi a dorosłymi. Są one źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. 5 listopada,
w rocznicę urodzin Walta Disney’a, nasze przedszkole zamieniło się w cudowną krainę bajek. Każdy z nas przyszedł przebrany za bohatera swojej ulubionej bajki. Były śpiewy, tańce, kalambury, a nawet zadanie od Kopciuszka – oddzielenie fasoli od grochu. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki w życiu każdego człowieka.

ŚWIĘTO KRÓLOWEJ WARZYW, CZYLI DZIEŃ DYNI

29 października w naszej grupie było pomarańczowo, a przede wszystkim dyniowo. W tym dniu dzieci poznały różnorodność kształtu, barwy, wielkości, a także kuzynów dyni. Wzięły udział w licznych zabawach ruchowych z jej udziałem, a nawet odbyły się „dyniowe zajęcia sportowe”. Nie zabrakło także dyniowych działań plastycznych, łamigłówek oraz rymowanek. W naszej grupie zorganizowany był konkurs na „Dyniowe przebranie”. Dzieci wraz z rodzicami przygotowali piękne stroje. Uwieńczeniem tego dnia był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców – dyniowe babeczki oraz cukierki.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


W tym dniu „Motylki” razem z Rodzicami przygotowali niesamowite niespodzianki
dla nauczycieli przedszkola, na czele z Panią Dyrektor i Wicedyrektor. Nie zapomnieli także o pracownikach administracji i obsługi.  Złożyły piękne życzenia, a na pamiątkę zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień dla nauczycieli był wyjątkowy, za co serdecznie dziękujemy.ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA


Pomysłodawcą tego dnia, który obchodzony  jest 10 października, jest amerykański znawca
i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002 r. W naszej grupie
o tym pięknym dniu rozmawialiśmy 12 października – dowiedzieliśmy się o  tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca … W naszej sali unosił się leśny zapach, wykonaliśmy w ramach projektu „Gramy zmysłami” sensoryczną ścieżkę, a dzieciaki stworzyły swoje przestrzenne „Jesienne drzewa”.

https://youtu.be/dCQ7-ozEGZw

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI


„Dziś u Motylków pełno muzyki jest, są instrumenty, o których mało wiesz…”

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodziliśmy  1 października. To święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO. Celem tego wspaniałego dnia jest pokazanie wyjątkowości muzyki jako dobra społecznego oraz promowanie jej twórców i wykonawców. Dzieci poznały nutki, instrumenty, wystukiwały różne rytmy, tańczyły, śpiewały i grały piosenki. Uwieńczeniem tego dnia była „Zakodowana muzyczna kolorowanka”.


DZIEŃ CHŁOPAKA


W tym szczególnym dniu dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewały „Sto lat”, wręczyły indywidualne prezenty – kubek i medal „Najfajniejszy chłopak w całej galaktyce”. Trafiony okazał się też wspólny prezent  – piłki. Dzień upłynął na wspólnym świętowaniu, śpiewie, tańcach i zabawach. Na zakończenie wszyscy wspólnie usiedli przy specjalnie przygotowanym stoliku z poczęstunkiem dla wszystkich dzieci. Najlepszą niespodzianką z tej okazji był wyjazd do kina „Zacisze” na bajkę „Elfinki”, który odbył się 4 października.

WITAMY PANIĄ JESIEŃ!


23 września powitaliśmy śpiewająco kolorową jesień. W tym dniu dominowały barwy jesienne: brązowe, pomarańczowe, żółte, czerwone i złote.OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków i tak też było w naszej grupie. 20 września każdy do Sali wchodził nie co inaczej – „Wskocz do sali na Dzień Przedszkolaka”. Rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. „Motylki” bezbłędnie rozwiązały quiz o naszym przedszkolu, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, a wśród nas wirowały kolorowe balony, a na koniec tego wspaniałego dnia był przygotowany dla nas pyszny, owocowy deser w kształcie motyli.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI


15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, na który każdy z nas samodzielnie przygotował koszulkę w kropki. Podczas zajęć dzieci poznały historię dziewczynki Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli. W każdym z nas tkwią talenty. Dzieci w tym dniu wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem przeróżnych materiałów plastycznych – sensoryczne kropki. Najciekawszym momentem zajęć było malowanie kropek stopami. Na sam koniec dnia wykonaliśmy pracę badawczą – Tęcza z kropek. Święto to pokazuje, że nasze przedszkolaki są bardzo kreatywne i każde ma swoje ukryte zdolności.


PIERWSZA MSZA ŚWIĘTA


Nasza pierwsza wspólna msza święta z okazji rozpoczęcia roku katechetycznego 2021/2022 odbyła się 2 września 2021 r. w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dobieszowicach.


WITAJ PRZYGODO!


Rozpoczęliśmy najważniejszy i ostatni etap wychowania przedszkolnego – „Zerówka”. Powitaliśmy nowe osoby w naszej grupie, świetnie się bawiliśmy i utrwaliliśmy nasze przedszkolne zasady.


Rozwijamy naszą aktywność fizyczną także w sali gimnastycznej

  „Znowu jesteśmy razem!”

 Po trzytygodniowym zdalnym nauczaniu wróciliśmy do przedszkola. Uśmiechom nie było końcaGODZINA DLA ZIEMI

DZIEŃ ŚW. PATRYKA

W środę, 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne. W tym dniu w naszej grupie obowiązywał kolor zielony, który symbolizował koniczynę oraz nawiązywał do trawiastego krajobrazu Irlandii. Dzięki studentom Uniwersytetu Śląskiego – przyszłym nauczycielom – poznaliśmy legendę o św. Patryku – patronie Irlandii, jak również o skrzacie Irlandii o imieniu Leprechaun, który jak głosi legenda – ukrywa złoto na końcu tęczy, zwyczaje i symbole związane z tym świętem oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda flaga tego kraju. Świetną zabawą był taniec irlandzki. Uwieńczeniem tego dnia było wykonanie pracy plastycznej „Koniczynka” oraz smaczna niespodzianka – zielona agrestowa galaretka.


REKOLEKCJE

Nasi przedszkolacy oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych w dniu 16.03.2021r. W jaki sposób udało się to zrealizować? Oczywiście, dzięki technologii – to były pierwsze rekolekcje on-line, w jakich braliśmy udział. Ksiądz Rafał Przybyła z parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabrzu, nasz ksiądz – rekolekcjonista rozpoczął nasze spotkanie od wspólnej modlitwy, podkreślił również, jak ważne jest przygotowanie do świąt w duchu katolickim.Tematem rekolekcji było dobro, szacunek, pomaganie innym, niesienie pomocy potrzebującym. Nasz gość świetnie wiedział, o czym mówi – ksiądz Rafał jest ratownikiem w karetce covidowej. Pomaga osobom chorym na koronawirusa między innymi przez towarzyszenie im i życzliwą rozmowę. Podpowiedział nam również, jak my możemy pomóc pacjentom w trudnej sytuacji zdrowotnej i poprosił o pomoc – wykonanie laurek. Uczestnicy rekolekcji zobowiązali się do wykonania zadania, pośrednikiem w dostarczeniu gotowych kartek będzie Pani Dobrochna. „Pszczółki”, „Motylki”, „Biedronki” oraz nasi Uczniowie zasypali Księdza pytaniami, a Ksiądz wyczerpująco na nie odpowiedział. Była również okazja do wspólnego śpiewu i tańca (akompaniowała Pani Dobrochna), a rekolekcje zakończyliśmy wspólną modlitwą z uśmiechami na twarzach.„Wielką miłością Bóg obdarza ludzi. Pan zawsze wskazuje im dobrą drogę życia, drogę ku zbawieniu. Dla nas ludzi najważniejszą miarą powinna być miara miłości Boga oraz żebyśmy mieli w sobie pragnienie, aby choć trochę kochać jak BÓG”– słowa księdza Rafała, naszego gościa – rekolekcjonisty na długo pozostaną nam w pamięci.

Nauczyciel religii – Ewelina Kotuła

DZIEŃ MOTYLI

15 marca nasze „Motylki” świętowały Dzień Motyli

Zapoznali się z cyklem życia motyla, a także poznali kilka motyli występujących w Polsce. Przedszkolacy wyśpiewali i wytańczyli piosenkę „Motyle”, która towarzyszy im od początku nazwy tej grupy. Wykonali także piękne kolorowe motyle. Na zakończenie tego dnia wszyscy otrzymali prezenty – Mozaika wyklejanka – kwiatuszek i motylek


DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego w naszej grupie obył się „DZIEŃ DINOZAURA”, było bardzo zielono

💚

– tego dnia naszą gazetkę wypełniły Tyranozaury, Stegozaury, Anktylozaury, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok. Największą atrakcją był gigantyczny przestronny dinozaur stojący w naszej sali.  W prehistoryczny świat przeniosły nas opowiadania, bajki, piosenki oraz prezentacja multimedialna. Dzieci brały udział w rozmaitych grach, zabawach, wykonały karty pracy i kolorowały ulubione dinozaury. Największą radością dzieci była grupowa praca plastyczna – pomalowanie naszego ogromnego dinozaura o imieniu „Dino”. Był też owocowy poczęstunek. Wielu tego dnia zabłysnęło swoją wiedzą, inni natomiast z dociekliwością pytali o więcej.
DZIEŃ KOTA

17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota

🐱

Dzieci brały udział w przeróżnych zabawach: z pokazywaniem  do piosenki „Kotki dwa”, logopedycznej „Kotek pije mleko”, ruchowej  z elementami czworakowania „Rób to co kotek” oraz matematycznej na podstawie wiersza M. Golec „Kotek i ja”. „Motylki” wykonały pracę plastyczną  – „Czarny kotek”.
Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.
WALENTYNKI

„Wiesz, Prosiaczku… miłość jest wtedy… kiedy kogoś lubimy… za bardzo” (Kubuś Puchatek)11 lutego w naszym przedszkolu było bardzo czerwono… czyli Tłusty czwartek i Walentynki w grupie „Motylki”


15.02. – ŚWIATOWY DZIEŃ WIELORYBÓW za nami… 🐳Wysłuchaliśmy wiersz Juliana Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, a także piosenkę „Wieloryb”. 🐳Poznaliśmy różne ciekawostki na temat życia tych ogromnych ssaków oraz wykonaliśmy pracę plastyczną techniką mieszaną – „Mój wieloryb”.

🐳

„Motylki”


Bal Karnawałowy

Karnawał to długo wyczekiwany okres przez przedszkolaków, które uwielbiają przebieranki. To właśnie na Balu, który odbył się u nas 5 lutego przedszkolaki zamieniły się w ukochane zwierzątko, bohatera ulubionej bajki lub poważną osobę pracującą w danym zawodzie.

Sala  przepełniona była muzyką i zabawą, a jej dekoracja sprawiła, że dzieci spędziły czas w wyjątkowej i miłej atmosferze. Bal kolejny raz dostarczył wiele pozytywnych emocji, przeżyć i niekończącej się radości.Wszyscy świetnie się bawili,  uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy i został uchwycony tradycyjnie na zdjęciach. 
Dziękujemy serdecznie Rodzicom za słodki poczęstunek. Dzień Babci i Dziadziusia

„To czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz co najważniejsze, ciasteczka.” 
(Rudolph Giulani)

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Dlatego z okazji ich święta „Motylki” przygotowały niespodziankę – film z wierszykami, życzeniami i piosenkami oraz laurki i prezenty. Przedszkolacy włożyli w przygotowanie tych niespodzianek całe swoje serduszka. Niestety ze względu na pandemię w tym roku nie mogliśmy zaprosić babć i dziadków, ale mamy ogromną nadzieję, że za rok spotkamy się wszyscy razem w naszym przedszkolu. ZABAWY NA ŚNIEGU


Skip to content