Grupa „Pszczółki”Wychowawcą grupy jest pani mgr Kamila Kozieł.

PSZCZÓŁKI, to grupa dzieci 4-5 letnich.

PSZCZÓŁKI, to przedszkolaki radosne, uśmiechnięte, z głowami „otwartymi” na nową wiedzę i umiejętności.

Każdy dzień w grupie PSZCZÓŁEK , wypełniony jest zabawą
i działaniami związanymi z realizacją podstawy programowej wychowania przedszkolnego, której celem jest przygotowanie dzieci do podjęcia kolejnego etapu kształcenia- szkoły.

PSZCZÓŁKI uwielbiają wszelką działalność ruchową, szybko uczą się piosenek, choreografii tanecznych czy wierszyków. Dzień zajmują również zajęcia w kącikach tematycznych, podczas których dzieci zdobywają wiedzę o otaczającym świecie, nawiązują kontakty rówieśnicze.

W grupie PSZCZÓŁEK prowadzone są zajęcia z języka angielskiego przez panią mgr Agnieszkę Rabus oraz religii prowadzone przez panią mgr Ewelinę Kotuła.WYDARZENIA


Pszczółki w kinie


Z okazji Dnia Chłopca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Elfinki”. Film przedstawiał zabawne przygody Elfinków- małych skrzatów. Nudy w kinie nie było. Dzieci były zachwycone.


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, został ustanowiony, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej. W przyjętej uchwale zapisano: „Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej”.


„ W UKŁADZIE SŁONECZNYM WIRUJĄ PLANETY”

Plakat przedstawiający Układ Słoneczny-  praca grupowa Pszczółek


DZIEŃ KROPKI

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. 

Jeśli kreatywność, odwaga i zabawa to oczywiście mowa
o naszym przedszkolu i naszych przedszkolakach. Pszczółki bardzo dobrze wiedzą, że wszystko zaczyna się od kropki.


DZIEŃ TEATRU

Międzynarodowy Dzień Teatru, to święto  uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce  27 marca 1957 roku.

Z tej okazji dzieci z grupy PSZCZÓŁKI obejrzały przygotowane przez wychowawcę przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek”.

Miały również okazję uczestniczyć w zajęciach teatralnych, na których zapoznały się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z teatrem, takimi jak: aktor, kurtyna, scena, widownia. Poznały różne techniki teatralne: pantomima, teatr ruchu, teatr kukiełkowy.

Na zakończenie przedszkolaki po krótkich ćwiczeniach z emisji głosu, miały okazję chociaż przez chwilę zostać prawdziwymi aktorami.


NA TROPIE WIOSNY

Już ozimina szumieć zaczyna, że nie powróci mróz.

I po tym można od razu poznać, że Wiosna jest tuż, tuż…

Co w trawie piszczy? czyli przedszkolaki na tropie wiosny.

Kilka dni temu, PSZCZÓŁKI wybrały się na zajęcia terenowe. Dzieci wcieliły się w botaników i z lupami w rękach szukały pierwszych oznak wiosny. Zaobserwowały jak powoli, małymi krokami wiosna budzi przyrodę do życia.

Na zakończenie wykonały pracę plastyczną wykorzystując do tego korę drzew.


Świat Dinozaurów

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy PSZCZÓŁKI poznały historię dinozaurów. Dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły i jak wyginęły te prehistoryczne gady.
Szczególną niespodzianką był list przysłany przez naszego przyjaciela Tyranozaura Reksa, który zaprosił wszystkie dzieci w podróż wehikułem czasu.
Podczas wyprawy, przedszkolaki poznały wiele gatunków dinozaurów
i wykonywały zadania: ruchowe, matematyczne, muzyczne.
Wszystko zakończyło się widowiskowym wybuchem wulkanu.

Przeprowadzone zajęcia pokazały, że wśród naszych PSZCZÓŁEK jest wielu prawdziwych znawców dinozaurów.ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

W ubiegłym tygodniu, dzieci z grupy Pszczółki obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym przywitaniem i dobrze już znaną wszystkim zabawą „Kotek mruczek”. Dzieci z uwagą oglądały ilustracje różnych kotów, szczególne zainteresowanie budziły zdjęcia dzikich kotów.

Pszczółki aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.

Na zakończenie dzieci nauczyły się wierszyka „Kotek” autorstwa Juliana Tuwima oraz wykonały pracę plastyczną pt. „Kot nocą”.


WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję.”ZABAWY ZIMOWE NA ŚNIEGU


BAL KARNAWAŁOWY 2021

Zgodnie z tradycją 5.02.2021 roku, w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Na czas zabawy dzieci zamieniły się w wymarzone postacie bajkowe. Nie zabrakło rycerzy, księżniczek, motylków, biedronek.

Pszczółki bawiły się w rytmie dziecięcych przebojów, rywalizując w konkursach zręcznościowych, ruchowych oraz tanecznych.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Kolejny bal karnawałowy już za rok.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Bieżący rok szkolny nie jest podobny do poprzednich. Na każdym kroku dla bezpieczeństwa przede wszystkim dzieci, musimy przestrzegać obostrzeń i procedur przyjętych w placówce.

Mimo to, staramy się aby nasze przedszkolaki poznawały i kultywowały tradycję. Bez wątpliwości należą do niej obchody związane z Dniem Babci i Dziadka.

W tym roku może świętowane trochę inaczej, ale równie uroczyście. Dzieci przez ostatnie kilka dni ciężko pracowały przygotowując prezenty i niespodzianki dla swoich ukochanych dziadków. Rysowały portrety, obrazki z życzeniami, uczyły się wierszyków, przygotowywały występ artystyczny.

Mam nadzieję, że efekty twórczości dzieci, wywołają uśmiech na twarzy nie jednej babci i dziadka.

Najcieplejsze życzenia zdrowia i radości dla Wszystkich Dziadków.

Do zobaczenia za rok (mamy nadzieję już na żywo w naszym przedszkolu).

Pszczółki.