Grupa „Pszczółki”Wychowawcą grupy jest pani mgr Kamila Kozieł.

PSZCZÓŁKI, to grupa dzieci 4 letnich. Grupa liczy 25 dzieci, w tym 14 chłopców i 11 dziewczynek. Dzieci bardzo chętnie i licznie uczęszczają do przedszkola.

PSZCZÓŁKI, to przedszkolaki radosne, uśmiechnięte, z głowami „otwartymi” na nową wiedzę i umiejętności.

Każdy dzień w grupie PSZCZÓŁEK , wypełniony jest zabawą i działaniami związanymi z realizacją podstawy programowej wychowania przedszkolnego, której celem jest przygotowanie dzieci do podjęcia kolejnego etapu kształcenia- szkoły. Realizując treści programowe z poszczególnych obszarów edukacji w grupie 4- latków dbam o wszechstronny równomierny rozwój we wszystkich sferach rozwoju: zdrowotnej, językowej, poznawczej, artystycznej oraz ruchowej.

PSZCZÓŁKI uwielbiają wszelką działalność ruchową, szybko uczą się piosenek, choreografii tanecznych czy wierszyków. Dzień zajmują również zajęcia w kącikach tematycznych, podczas których dzieci zdobywają wiedzę o otaczającym świecie, nawiązują kontakty rówieśnicze.

W grupie PSZCZÓŁEK prowadzone są zajęcia z języka angielskiego przez panią mgr Agnieszkę Rabus oraz religii prowadzone przez panią mgr Ewelinę Kotuła.WYDARZENIA


ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

W ubiegłym tygodniu, dzieci z grupy Pszczółki obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym przywitaniem i dobrze już znaną wszystkim zabawą „Kotek mruczek”. Dzieci z uwagą oglądały ilustracje różnych kotów, szczególne zainteresowanie budziły zdjęcia dzikich kotów.

Pszczółki aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.

Na zakończenie dzieci nauczyły się wierszyka „Kotek” autorstwa Juliana Tuwima oraz wykonały pracę plastyczną pt. „Kot nocą”.


WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję.”ZABAWY ZIMOWE NA ŚNIEGU


BAL KARNAWAŁOWY 2021

Zgodnie z tradycją 5.02.2021 roku, w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Na czas zabawy dzieci zamieniły się w wymarzone postacie bajkowe. Nie zabrakło rycerzy, księżniczek, motylków, biedronek.

Pszczółki bawiły się w rytmie dziecięcych przebojów, rywalizując w konkursach zręcznościowych, ruchowych oraz tanecznych.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Kolejny bal karnawałowy już za rok.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Bieżący rok szkolny nie jest podobny do poprzednich. Na każdym kroku dla bezpieczeństwa przede wszystkim dzieci, musimy przestrzegać obostrzeń i procedur przyjętych w placówce.

Mimo to, staramy się aby nasze przedszkolaki poznawały i kultywowały tradycję. Bez wątpliwości należą do niej obchody związane z Dniem Babci i Dziadka.

W tym roku może świętowane trochę inaczej, ale równie uroczyście. Dzieci przez ostatnie kilka dni ciężko pracowały przygotowując prezenty i niespodzianki dla swoich ukochanych dziadków. Rysowały portrety, obrazki z życzeniami, uczyły się wierszyków, przygotowywały występ artystyczny.

Mam nadzieję, że efekty twórczości dzieci, wywołają uśmiech na twarzy nie jednej babci i dziadka.

Najcieplejsze życzenia zdrowia i radości dla Wszystkich Dziadków.

Do zobaczenia za rok (mamy nadzieję już na żywo w naszym przedszkolu).

Pszczółki.