Grupa „Pszczółki”Wychowawcą grupy jest pani mgr Kamila Kozieł.

PSZCZÓŁKI, to grupa dzieci 6 letnich.

PSZCZÓŁKI, to przedszkolaki radosne, uśmiechnięte, z głowami „otwartymi” na nową wiedzę i umiejętności.

Każdy dzień w grupie PSZCZÓŁEK , wypełniony jest zabawą
i działaniami związanymi z realizacją podstawy programowej wychowania przedszkolnego, której celem jest przygotowanie dzieci do podjęcia kolejnego etapu kształcenia- szkoły.

PSZCZÓŁKI uwielbiają wszelką działalność ruchową, szybko uczą się piosenek, choreografii tanecznych czy wierszyków. Dzień zajmują również zajęcia w kącikach tematycznych, podczas których dzieci zdobywają wiedzę o otaczającym świecie, nawiązują kontakty rówieśnicze.

W grupie PSZCZÓŁEK prowadzone są zajęcia z języka angielskiego przez panią mgr Agnieszkę Rabus oraz religii prowadzone przez panią mgr Ewelinę Kotuła.WYDARZENIA

ROK SZKOLNY 2022-2023


DZIEŃ DYNI

Dynie małe, dynie duże,
dynie w dole, dynie w górze,
dynie z lewej, dynie z prawej,
dynie kręcą się wspaniale.


PASOWANIE NA STARSZAKA

Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie” – wiedzą o tym doskonale dzieciaki z grupy PSZCZÓŁKI.
Z tej okazji odbyło się spotkanie integracyjne rodziców i dzieci z najstarszej grupy w naszym przedszkolu. Dzieci wspólnie
z rodzicami tańczyły, śpiewały, bawiły się. Dziękujemy za mile spędzone chwile.


WYCIECZKA

27.09.2022 r.  Pszczółki i Żuczki wybrały  się na wycieczkę do  Bytomskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Kopciuszek”. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.

Podczas przedstawienia dzieci nie mogły oderwać oczu od tego, co działo się na deskach teatru. Muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Największe wrażenie zrobiły na dzieciach efekty specjalne, które co chwilę pojawiały się na scenie.

DZIEŃ CHŁOPCA

Z okazji Dnia Chłopaka – 30 września wszystkie dziewczynki z grupy PSZCZÓŁKI przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki. Chłopcy ubrani w korony prezentowali się po królewsku i z wdzięcznością przyjmowali przygotowane przez rodziców upominki. Nie zabrakło też rywalizacji sportowej, wspólnych zabaw i słodkości.ROK SZKOLNY 2021-2022

Wiosna

W ramach realizacji ekologicznego programu „Zielony zakątek”, dzieci z grupy Pszczółki obchodziły PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. W tym roku inaczej niż w poprzednich latach bo postanowiliśmy trochę pomóc wiośnie i sami zabraliśmy się do sadzenia kwiatów.

Przedszkolaki świetnie dały sobie radę.

Oczywiście nie zabrakło pierwszego wiosennego spaceru i pożegnania z Marzanną.


Bal Karnawałowy

W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu zorganizowane zostały tematyczne bale karnawałowe. W naszej grupie tematem przewodnim był BAL NA KRÓLEWSKIM ZAMKU.

Serdecznie dziękuję wszystkim przybyłym za cudowną zabawę i gratuluję pięknych przebrań.


ŚWIATOWY DZIEŃ PIZZY

Jest okrągła niczym koło
z nią jest smacznie i wesoło

Pachnie warzyw całą gamą
lubię ją zajadać z mamą.

                             Co to takiego?
Oczywiście, pizza!

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie również wśród dzieci. Nasze przedszkole w tym roku włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi, z jakich składników można ją zrobić i jakie są jej rodzaje. Następnie
w części plastycznej zajęć przygotowały swoją wymarzoną pizzę.

Wielką niespodzianką dla dzieci była możliwość zrobienia przez dzieci swojej własnej pizzy na spodach przygotowanych przez panie kucharki, za co bardzo dziękujemy.
Było pysznie!


Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas. O tę świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały w tym roku dzieci z grupy Pszczółki, które dla całej społeczności szkolnej i przedszkolnej przygotowały przedstawienie jasełkowe.

Podczas występu przedszkolaki przypomniały historie narodzin Jezusa. Dzieci w pięknych kostiumach, miały okazję zaprezentować swoje wokalne
i recytatorskie talenty.

Dziękujemy.


Andrzejki 2021

Zgodnie z tradycją, był to dzień pełen czarów i magii. Przedszkolaki przez udział
w przygotowanych konkursach, zabawach i wróżbach andrzejkowych dowiedzieli się może troszkę o swojej przyszłości? 😊


Święto Niepodległości

Przez cały tydzień Pszczółki wspólnie z nauczycielem przygotowywały  dekorację sali, wykonały chorągiewki w barwach narodowych, utrwalały wiadomości  na temat swojej Ojczyzny, powtarzały słowa utworów o charakterze patriotycznym. Wszystko to, aby dobrze przygotować  się do obchodów
11 listopada- Święta Niepodległości.

10 listopada, wszystkie dzieci wyglądały odświętnie i uroczyście. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu. Tego dnia wspólnie z innymi grupami zaśpiewaliśmy hymn narodowy, wyrecytowaliśmy wiersz „Katechizm Młodego Pokolenia” oraz rozwiązaliśmy quiz na temat symboli narodowych.

Na zakończenie uroczystości przedszkolnych, dzieci mogły poczęstować się rogalikami Świętomarcińskimi, których święto wypada również 11 listopada. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, szacunku i miłości do Ojczyzny.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI
Z BAJEK W PRZEDSZKOLU

Dzieci z grupy PSZCZÓŁKI,  wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. ​Święto co roku obchodzone jest w dniu 5 listopada. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney’a.

Dzieci z naszej grupy w ubraniach z ilustracjami ulubionych bajek, poprzez użycie specjalnego zaklęcia przeniosły się w magiczny świat bajek. W świecie tym rozegrały Quiz wiedzy o bajkach. Okazały się prawdziwymi znawcami bajek.

DZIEŃ DYNI

W  naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. Pod koniec października,  dzieci ubrane na kolor pomarańczowy uroczyście obchodziły „Dzień Dyni”. Wzięły udział w licznych zabawach,były to m.in. : konkursy sportowe, takie jak dyniowe kręgle oraz dyniowy slalom przeszkód. Mali artyści wspólnie z rodzicami wykonali również piękne prace plastyczne ilustrujące dynie.

Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

Pszczółki w kinie


Z okazji Dnia Chłopca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Elfinki”. Film przedstawiał zabawne przygody Elfinków- małych skrzatów. Nudy w kinie nie było. Dzieci były zachwycone.


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, został ustanowiony, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej. W przyjętej uchwale zapisano: „Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej”.


„ W UKŁADZIE SŁONECZNYM WIRUJĄ PLANETY”

Plakat przedstawiający Układ Słoneczny-  praca grupowa Pszczółek


DZIEŃ KROPKI

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. 

Jeśli kreatywność, odwaga i zabawa to oczywiście mowa
o naszym przedszkolu i naszych przedszkolakach. Pszczółki bardzo dobrze wiedzą, że wszystko zaczyna się od kropki.


DZIEŃ TEATRU

Międzynarodowy Dzień Teatru, to święto  uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce  27 marca 1957 roku.

Z tej okazji dzieci z grupy PSZCZÓŁKI obejrzały przygotowane przez wychowawcę przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek”.

Miały również okazję uczestniczyć w zajęciach teatralnych, na których zapoznały się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z teatrem, takimi jak: aktor, kurtyna, scena, widownia. Poznały różne techniki teatralne: pantomima, teatr ruchu, teatr kukiełkowy.

Na zakończenie przedszkolaki po krótkich ćwiczeniach z emisji głosu, miały okazję chociaż przez chwilę zostać prawdziwymi aktorami.


NA TROPIE WIOSNY

Już ozimina szumieć zaczyna, że nie powróci mróz.

I po tym można od razu poznać, że Wiosna jest tuż, tuż…

Co w trawie piszczy? czyli przedszkolaki na tropie wiosny.

Kilka dni temu, PSZCZÓŁKI wybrały się na zajęcia terenowe. Dzieci wcieliły się w botaników i z lupami w rękach szukały pierwszych oznak wiosny. Zaobserwowały jak powoli, małymi krokami wiosna budzi przyrodę do życia.

Na zakończenie wykonały pracę plastyczną wykorzystując do tego korę drzew.


Świat Dinozaurów

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy PSZCZÓŁKI poznały historię dinozaurów. Dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły i jak wyginęły te prehistoryczne gady.
Szczególną niespodzianką był list przysłany przez naszego przyjaciela Tyranozaura Reksa, który zaprosił wszystkie dzieci w podróż wehikułem czasu.
Podczas wyprawy, przedszkolaki poznały wiele gatunków dinozaurów
i wykonywały zadania: ruchowe, matematyczne, muzyczne.
Wszystko zakończyło się widowiskowym wybuchem wulkanu.

Przeprowadzone zajęcia pokazały, że wśród naszych PSZCZÓŁEK jest wielu prawdziwych znawców dinozaurów.ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

W ubiegłym tygodniu, dzieci z grupy Pszczółki obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym przywitaniem i dobrze już znaną wszystkim zabawą „Kotek mruczek”. Dzieci z uwagą oglądały ilustracje różnych kotów, szczególne zainteresowanie budziły zdjęcia dzikich kotów.

Pszczółki aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.

Na zakończenie dzieci nauczyły się wierszyka „Kotek” autorstwa Juliana Tuwima oraz wykonały pracę plastyczną pt. „Kot nocą”.


WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję.”ZABAWY ZIMOWE NA ŚNIEGU


BAL KARNAWAŁOWY 2021

Zgodnie z tradycją 5.02.2021 roku, w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Na czas zabawy dzieci zamieniły się w wymarzone postacie bajkowe. Nie zabrakło rycerzy, księżniczek, motylków, biedronek.

Pszczółki bawiły się w rytmie dziecięcych przebojów, rywalizując w konkursach zręcznościowych, ruchowych oraz tanecznych.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Kolejny bal karnawałowy już za rok.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Bieżący rok szkolny nie jest podobny do poprzednich. Na każdym kroku dla bezpieczeństwa przede wszystkim dzieci, musimy przestrzegać obostrzeń i procedur przyjętych w placówce.

Mimo to, staramy się aby nasze przedszkolaki poznawały i kultywowały tradycję. Bez wątpliwości należą do niej obchody związane z Dniem Babci i Dziadka.

W tym roku może świętowane trochę inaczej, ale równie uroczyście. Dzieci przez ostatnie kilka dni ciężko pracowały przygotowując prezenty i niespodzianki dla swoich ukochanych dziadków. Rysowały portrety, obrazki z życzeniami, uczyły się wierszyków, przygotowywały występ artystyczny.

Mam nadzieję, że efekty twórczości dzieci, wywołają uśmiech na twarzy nie jednej babci i dziadka.

Najcieplejsze życzenia zdrowia i radości dla Wszystkich Dziadków.

Do zobaczenia za rok (mamy nadzieję już na żywo w naszym przedszkolu).

Pszczółki.


Skip to content