Grupa „Smerfy”

GRUPA  SMERFY  4-5 latki

Każdego dnia – wśród wspólnej  zabawy, zajęć plastycznych, ruchowych, muzycznych, radosnego i twórczego bycia ze sobą –  wychowawca grupy  : mgr  Anna  Łukasik  smerfnie  wspiera  dzieciaki, starając  się stworzyć im wspaniałe miejsce służące rozwojowi.

Do grupy jest również przydzielona pomoc nauczyciela pani Agnieszka Kubalak.

W grupie prowadzone są również  zajęcia:

z języka angielskiego- pani mgr Agnieszka Rabus oraz  zajęcia z religii  pani mgr Ewelina Kotuła.

Grupa   liczy  25   dzieci wśród  których jest   9  dziewczynek  i  16  chłopców .

Smerfy spędzają radosne dni przedszkolne na wspólnej zabawie i jak to Smerfiaki – na pierwszy rzut oka do siebie podobne, to jednak każdy z nich jest niepowtarzalny.

W grupie Smerfów znajdziemy Mądrale, Pracusie, są też Zgrywusy. Ważniaków, Łasuchów i Śpiochów też nie brakuje J

Pomimo różnic i drobnych sprzeczek, smerfna grupa żyje w zgodzie, wzajemnie sobie pomaga, a jej motto brzmi: ,,Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.WYDARZENIA


„Święto Dyni’

„Święto Dyni’’ to typowo jesienne święto obchodzone było w naszym przedszkolu. W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Dzieci wraz paniami przecinały dynie na pół by zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Poznały także warunki w których dynia wyrasta. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, filmikami, wierszykami, zabawami, konkursami i tańcami. 


„Dzień Przedszkolaka”

Wrzesień to taka pora roku, w której wszystkie grupy przedszkolne świętowały swój dzień „Dzień Przedszkolaka”, a wszystko to z pomocą Pani Jesieni, która w kwiecistym kapeluszu i koszem pełnym jesiennych darów przybyła do przedszkola, by razem z dziećmi móc świętować te wyjątkowe dni. Każda grupa przedszkolna miała przygotowaną piosenkę, którą jak tylko najpiękniej potrafiła zaprezentowała. Przedszkolaki poznały dary jesieni, odpowiadały na jesienne zagadki, tańczyły, a na koniec smakowały pyszne jabłka i gruszki. Z okazji święta nie zabrakło również słodkich upominków.


ROK SZKOLNY 2021/2022


DZIEŃ MAMY

26 maja w grupie Smerfòw panowało wielkie poruszenie. Dzień Mamy to dla przedszkolaków jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoje mamy. Chcąc sprawić niespodziankę Mamusiom, postanowiliśmy nagrać wykonywane przez dzieci występy , mali aktorzy spisali się na medal, było przy tym wiele śmiechu i zabawy. Również w tym dniu przedszkolaki z zapałem przygotowywały , które wręczały mamusiom w domu w towarzystwie buziaków i najlepszych życzeń

BIBLIOTEKA

Wyjście dzieci z grupy „Smerfy ” w ramach współpracy z Publiczną Biblioteką w Dobieszowicach . Dzieci na miejscu zobaczyły jak wygląda biblioteka, dowiedziały się na czym polega praca pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić , żeby móc wypożyczyć książkę. Pani bibliotekarka cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci oraz zorganizowała super zabawę- tworzenie własnej zakładki do książki . Po takiej wizycie na pewno wzrośnie liczba najmłodszych czytelników

❤

Smerfy w podziękowaniu przygotowały dla pani bibliotekarki Katarzyny cudowną laurkę.

WIELKANOC

Nasza smerfna grupa przedszkolaków poprzez wspólną zabawę przygotowywała się do zbliżających Świąt Wielkanocnych był to kolorowy czas malowania pisanek , kolorowania koszyczków wielkanocnych ,wysiewania rzeżuchy oraz robienia skarpetkowych zajączków.
Naszą grupę odwiedzili również wielkanocni przyjaciele z koszykiem pełnym czekoladowych jajeczek.

DZIEŃ WODY

W tym dniu poprosiłyśmy rodziców, aby w tym dniu ubrali dzieci na niebiesko. Reszta była dla przedszkolaków niespodzianką. 
Smerfy   prowadziły  doświadczenia i obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie. 
 Następnie rozpuszczały w miskach z wodą cukier, mąkę i płyn do naczyń, obserwowały która z substancji  rozpuszcza  się  najłatwiej  i  zastanawiały  się,  do  czego  można  wykorzystać  powstałe roztwory. Każdy chciał być pomocnikiem Pani przy tak ciekawych eksperymentach!
 Rozmawialiśmy o sposobach oszczędzania wody i przygotowaliśmy piękną gazetkę ozdobioną kroplami wody.

AKCJA „PLECACZEK”

W pomoc dla Ukrainy włączają się wszyscy, również nasza smerfna grupa wraz z rodzicami przygotowała śliczne plecaki z niespodziankami w środku , na pewno wywołają one uśmiech na niejednej twarzyczce

DZIEŃ MARCHEWKI

Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego  – sokowirówką . Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką.

Były zabawy ruchowe ze śpiewem „Urodziny marchewki”, pogadanki o marchewce, omawianie ilustracji,  rozwiązywanie zagadek, praca plastyczna – „Wesoła marchewka” 
Dzieci obserwowały jak się robi  sok,  po czym gościły się przy cieście marchewkowym upieczonym przez mamę Agatę 🙂
 Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.

POŻEGNANIE ZIMY POWITANIE WIOSNY

Grupa Smerfy  obchodziła PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. W tym dniu wystroiliśmy pięknie naszą Marzannę, którą zrobiły nam nasze mamy.

Przedszkolaki świetnie dały sobie radę.

Oczywiście nie zabrakło pierwszego wiosennego spaceru i pożegnania z Marzanną.

Dzień Kobiet

Nasi najmłodsi panowie w Dniu Kobiet przygotowali dla dziewczynek prezent niespodziankę , było wspólne ucztowanie słodkościami przygotowanymi przez rodziców . Zabawom nie było końca 🙂 Każde dziecko zaniosło własnoręcznie posadzonego kwiatuszka dla swojej mamy.

Dzień Dinozaura

26 lutego to Dzień Dinozaura. Dziś obchodziliśmy święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Obejrzeliśmy bajkę edukacyjną przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych przedszkolaków, wszyscy sobie z nimi poradzili. Robiliśmy pamiątkowe zdjęcia w „paszczy dinozaura”.


WALENTYNKI

Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki Dzieci przyszły ubrane na czerwono, kolorowały walentynkowe obrazki oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach z motywem serca.  Były wspólne zabawy oraz gry. To był prawdziwy dzień miłości, przyjaźni i życzliwości

2764.png

BAL W WIOSCE SMERFÓW

W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu zorganizowane zostały tematyczne bale karnawałowe. W naszej grupie tematem przewodnim był BAL W WIOSCE SMERFÓW. Dzieci przeniosły się w świat bajkowej wioski smerfów,
zabawa była cudowna dzieci wyglądały fantastycznie ! Oczywiście nie zabrakło również uroczystego świętowania przy stole pełnym pyszności .

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Niestety w tym roku dzieci nie mogły gościć dziadków w placówce pomimo, iż święto to na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości. Wnuczęta uczciły ten dzień składając dziadkom i babciom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, przygotowały laurki oraz upominki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana babcia i dziadek. Miniony rok był trudny, gdyż koronawirus w znacznym stopniu ograniczył nasze życie oraz wzajemne kontakty. Doświadczenia te pozwoliły nam jeszcze bardziej docenić, jak wielkim skarbem jest babcia i dziadek.

Dziękujemy Wam Babcie i Dziadkowie za wielkie serce, bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło. Życzymy dużo, uśmiechu, zdrowia oraz długich lat życia.

DZIEŃ  KROPKI

15 września Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Nasze kropkowe smerfy miały super zabawę.

MIKOŁAJKI

MIKOŁAJKI są dla wszystkich dzieci cudownym dniem , czekają na niego z utęsknieniem , w naszej grupie było w tym dniu bardzo” czerwono” i wesoło nasze wspólne zabawy oraz wyczekiwany gość z workiem pełnym prezentów był nagrodą dla każdego smerfa . Dzieci pięknie powiedziały wierszyki oraz zaśpiewały Mikołajowi piosenkę 🙂

DZIEŃ GÓRNIKA

Dnia 3 grudnia 2021 r. Smerfy świętowały Dzień Górnika. Dzieci dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią, zapoznały się ze strojem górnika oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Dzieci zapoznały się z takimi pojęciami jak czako, sztygar, kilof czy perlik. W ramach zajęć artystycznych wykonały odświętne górnicze czapki oraz zaśpiewały wyuczoną piosenkę i „Sto lat” wszystkim górnikom. Teraz już wiedzą czym zajmują się górnicy, jak trudną, ciężką i niebezpieczną mają pracę.


ANDRZEJKI

30 listopada wszystkie Smerfy przeniosły się w zaczarowany świat andrzejkowych wróżb i magii. W tym wyjątkowym dniu dzieci za pomocą różnokolorowych karteczek dowiadywały się co je czeka w niedalekiej przyszłości, losowały swoje wróżby a następnie wróżka czytała jaki zawód będą wykonywały w przyszłości, wrzucały grosik do wody wymyślając życzenie. Wróżby były przeplatane pląsami i tańcami przy muzyce.


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„ Co to jest Niepodległość teraz już wiem na pewno”

W dniu     listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości.
Z tej okazji  wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy
dla Nas -Polaków dzień.
Wszyscy dumnie odśpiewaliśmy  Hymn Polski. Dzieci wykonały prace plastyczne -Flaga Polski
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dzieci z grupy SMERFY wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. ​Święto co roku obchodzone jest w dniu 5 listopada. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney’a.

Dzieci z naszej grupy w ubraniach z ilustracjami ulubionych bajek, poprzez użycie specjalnego zaklęcia przeniosły się w magiczny świat bajek. W świecie tym rozegrały Quiz wiedzy o bajkach. Okazały się prawdziwymi znawcami bajek.

Święto Drzewa

10.10 to dzień, w którym obchodzimy Święto Drzewa. Dzieci z naszej grupy poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych oglądały i dotykały ich liści oraz owoców. Następnie grupa wykonała wspólną pracę plastyczną, pt. „Jesienne drzewo”

DZIEŃ CHŁOPAKA

Nasze dziewczynki w tym dniu przygotowały dla kolegów super prezent , były wspólne zabawy i gry oraz smaczny poczęstunek .

Skip to content