Grupa „Żuczki”Wychowawcą grupy jest pani mgr Monika Szkoda


ŻUCZKI 

 Żuczki grupa 5/6 latków.
Żuczki to My – dzielne przedszkolaki! Kłaniamy się niziutko i Gości Witamy milutko! Nadszedł już czas, by poznawać wielki świat. Gdy w przedszkolu się spotkamy, wiele do zrobienia mamy.Co jest dobre, a co złe – każdy „Żuczek” o tym wie! 
Grupa liczy 25 radosnych dzieciaków w tym 13 dziewczynek i 12 chłopców. 
Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno  podczas zabaw  jak i zajęć dydaktycznych.  Wszyscy  bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane  w sali przedszkolnej  jak i na placu zabaw. Do ulubionych  należą również zabawy rytmiczne, taneczne przy muzyce. Dzieci chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy  w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz wyjściem do ogrodu, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci poszerzają wiedzę , rozwijają swoje zainteresowania. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie- przygotowanie do nauki czytania i pisania oraz osiągnięcia dojrzałości szkolnej i podjęcia nauki w szkole. Poznają litery, cyfry , znaki matematyczne i literopodobne.  Stawiają pierwsze kroki  w nauce czytania i pisania.
Dzieciaki z tej grupy uczęszczają na zajęcia religii prowadzone przez Panią mgr Emilie Wieczorek, oraz na zajęcia z języka angielskiego z Panią mgr Agnieszką Rabus.
Przedszkole ma również możliwość korzystania z wachlarza zajęć dodatkowych takich jak: rytmika, taniec, zajęcia z piłki nożnej, judo oraz zajęcia ruchowe „Drużyna Kangura”. 


WYDARZENIA

ROK SZKOLNY 2022/2023

Wycieczka do teatru na spektakl pt. „Kopciuszek”. 🤩


Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali obdarowani prezentem. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”.

Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień… 💙💙


DZIEŃ JESIENI I DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Kto by pomyślał, że tego dnia przedszkolaków odwiedzi sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów…. Aby bliżej poznać nową porę roku Pani Jesień się przedstawiła, pokazała dary, które ze sobą przyniosła. W ramach podziękowania odśpiewaliśmy piękna piosenkę o Jesieni. Dzieci z grupy Żuczki wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem jabłek i farb oraz zjadły mały poczęstunek w postaci gruszki i jabłka. W ramach obchodów Ogólnopolskiego dnia Przedszkolaka rada rodziców ufundowała małe słodkości dla dzieciaków. 
Nie zapomnijmy ze wszystkie Żuczki w tym dniu zamieniły się w piękne brązowe borowiki. 🙂 


ROK SZKOLNY 2021/2022

11 Listopada Święto Niepodległości

Kto Ty jesteś? – Polak mały.

Jaki znak twój? – Orzeł biały.

11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm w naszej grupie obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje galowe uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.


DZIEŃ DYNI


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia w grupie Żuczki zorganizowaliśmy zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe oraz zabawy ruchowe. 🙂 


Wyjście do Biblioteki Publicznej w Grupie Żuczki. 🙂

Dzień Przedszkolaka 

„Każdy przedszkolak dobrze wie
Że kiedy wrzesień kończy się
Od najmłodszego aż do starszaka
Każdy świętuje Dzień Przedszkolaka!”


Dzień Chłopaka

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!”ROK SZKOLNY 2020/2021

„Dzień Kropki”

15 września obchodziliśmy święto kreatywności – Międzynarodowy dzień kropki, dzień pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły.  Dzieci z grupy „Żuczki” poznały historię Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa.Tego dnia ubrania dzieci wzbogacone zostały akcentem kropek. Pani zadbała również o bogaty scenariusz zajęć, były zabawy, tańce oraz piękne prace plastyczne. 


„Dzień kobiet”

8 marca swoje święto obchodziły nasze grupowe damy. To one tego dnia, mogły decydować w jakie gry chcą się bawić. Jako prezent, żuczkowe dziewczynki dostały zestaw kuchenny do gotowania i krojenia owoców i warzyw – były zachwycone!!! Co więcej mieliśmy okazję siąść wspólnie do stołu, zjeść ulubione chrupki i ciasteczka dziewczyn oraz porozmawiać o tym jak należy traktować młode damy.

Uważamy, że taki dzień powinien być świętowany co najmniej raz w miesiącu! 

„Tłuste walentynki”

11 lutego mieliśmy szalone święto Tłustego Walentego – czyli połączenie Święta Zakochanych oraz Tłustego Czwartek.

Cały dzień odbywał się w słodkiej atmosferze. Mieliśmy dostęp dostęp pysznych pączków ufundowanych przez rade rodziców, przekąsek oraz świeżo wyciskanych soków.

Grupa Żuczków wykonywała miłosne naszyjniki, dla swoich Walentynek (głównie dla rodziców lub dziadków). Było również dużo zabaw i tańczenia do wesołych i radosnych piosenek.


DZIEŃ GÓRNIKAMIKOŁAJKI

Nasza grupa gościła prawdziwego Świętego Mikołaja! Z racji, że to ich pierwsze mikołajki w przedszkolnym świecie, chcieliśmy aby były dla nich wyjątkowe. Cała grupa, mogła zrobić sobie zdjęcie że Świętym Mikołajem. W ramach podziękowania za prezenty, wykonaliśmy dla niego piosenkę i zatańczyliśmy wspólny, świąteczny taniec.PRACUJEMYDZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka w grupie Żuczków, wyglądał w tym roku dość nietypowo, ponieważ nie mogliśmy gościć naszych gości specjalnych na terenie przedszkola. Żuczki jednak się nie poddały i postanowiły wykonywać dla swoich Dziadków występ muzyczny, życzenia w formie prezentacji oraz laurki- filiżanki z herbatą. Chociaż w małym stopniu chcielibyśmy podziękować naszym „Żuczkowym babciom i dziadkom” za to, jak wiele dla nas robią.„Karnawałowy zawrót głowy”

5 lutego nasza grupa brała udziału w balu karnawałowy, organizowanym na terenie przedszkola. Nasze maluchy bardzo długo czekały na ten moment. Główną atrakcją tego dnia była dla nich możliwość przebrania się za dowolną postać bajkową i nie tylko.

W sali balowej było dużo muzyki, tańca i zabaw. Po tak wyczerpującym dniu, grupa Żuczków mogła skosztować pysznych przekąsek oraz napić się orzeźwiającego soku.

Myślę, że ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.

Skip to content