Grupa „Żuczki”Wychowawcą grupy jest pani mgr Karolina Stawiarz


Grupa „Żuczki” to dzieci 3-letnie w grupie jest 10 dziewczynek i 15 chłopców. Dopiero zaczynają swoją przygodę z przedszkolem. Aktywnie spędzają czas,  uczestnicząc w różnych zajęciach i zabawach. Bardzo lubią śpiewać i tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować przeróżne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych. Poza tym bardzo lubią się wspólnie bawić figlować i psocić. Kiedy nadchodzi czas odpoczynku, chętnie słuchają czytanych bajek i uczestniczą w zajęciach relaksacyjnych. Każdego dnia stają się bardziej samodzielni i otwarci. Uczą się, jak pomagać sobie nawzajem i jak żyć zgodnie w grupie. Uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, a w szczególności na przedszkolnym placu zabaw. Wychodząc na spacery, poznają najbliższe otoczenie i podziwiają otaczający świat przyrody.
Pomoc nauczyciela P. Bożena Dyszy


WYDARZENIA

„Dzień kobiet”

8 marca swoje święto obchodziły nasze grupowe damy. To one tego dnia, mogły decydować w jakie gry chcą się bawić. Jako prezent, żuczkowe dziewczynki dostały zestaw kuchenny do gotowania i krojenia owoców i warzyw – były zachwycone!!! Co więcej mieliśmy okazję siąść wspólnie do stołu, zjeść ulubione chrupki i ciasteczka dziewczyn oraz porozmawiać o tym jak należy traktować młode damy.

Uważamy, że taki dzień powinien być świętowany co najmniej raz w miesiącu! 

„Tłuste walentynki”

11 lutego mieliśmy szalone święto Tłustego Walentego – czyli połączenie Święta Zakochanych oraz Tłustego Czwartek.

Cały dzień odbywał się w słodkiej atmosferze. Mieliśmy dostęp dostęp pysznych pączków ufundowanych przez rade rodziców, przekąsek oraz świeżo wyciskanych soków.

Grupa Żuczków wykonywała miłosne naszyjniki, dla swoich Walentynek (głównie dla rodziców lub dziadków). Było również dużo zabaw i tańczenia do wesołych i radosnych piosenek.


DZIEŃ GÓRNIKAMIKOŁAJKI

Nasza grupa gościła prawdziwego Świętego Mikołaja! Z racji, że to ich pierwsze mikołajki w przedszkolnym świecie, chcieliśmy aby były dla nich wyjątkowe. Cała grupa, mogła zrobić sobie zdjęcie że Świętym Mikołajem. W ramach podziękowania za prezenty, wykonaliśmy dla niego piosenkę i zatańczyliśmy wspólny, świąteczny taniec.PRACUJEMYDZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka w grupie Żuczków, wyglądał w tym roku dość nietypowo, ponieważ nie mogliśmy gościć naszych gości specjalnych na terenie przedszkola. Żuczki jednak się nie poddały i postanowiły wykonywać dla swoich Dziadków występ muzyczny, życzenia w formie prezentacji oraz laurki- filiżanki z herbatą. Chociaż w małym stopniu chcielibyśmy podziękować naszym „Żuczkowym babciom i dziadkom” za to, jak wiele dla nas robią.„Karnawałowy zawrót głowy”

5 lutego nasza grupa brała udziału w balu karnawałowy, organizowanym na terenie przedszkola. Nasze maluchy bardzo długo czekały na ten moment. Główną atrakcją tego dnia była dla nich możliwość przebrania się za dowolną postać bajkową i nie tylko.

W sali balowej było dużo muzyki, tańca i zabaw. Po tak wyczerpującym dniu, grupa Żuczków mogła skosztować pysznych przekąsek oraz napić się orzeźwiającego soku.

Myślę, że ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.