I ZNÓW MINĄŁ ROK


1 marca 2019r. o godzinie 17.00 po raz kolejny obyła się uroczystość środowiskowa „I znów minął rok”.Wpisała się bowiem ona już w tradycję naszego Zespołu Szkolno Przedszkolnego. Tradycyjnie na samym początku wystąpił Zespół „Serduszka radości” wprowadzając wszystkich zaproszonych gości w świat zawodów, gdyż właśnie pod takim hasłem odbywała się cała uroczystość. Dzieci z naszego przedszkola oraz uczniowie klas 1-3 miały okazję zaprezentować występ, do którego długo się przygotowywały. Mali artyści dali z siebie wszystko, ponieważ na widowni zasiedli bardzo ważni goście: Babcia i Dziadek – to właśnie do nich między innymi skierowany był ten występ. Nie zawiedli i licznie przybyli również rodzice, ciocie, wujkowie oraz rodzeństwo naszych przedszkolaków. W czasie występu dzieci piosenką, wierszem oraz tańcem przeprowadziły publiczność przez świat zawodów. Każda grupa prezentowała różne zawody. Grupa „Wróbelki” zatańczyła do piosenki „Czekolada” wcielając się w rolę kucharzy. W następną muzyczną podróż zabrały nas „Kukułki” – 4 latki w utworach „Kazaczok” i „Zawody” prezentowały między innymi takie zawody jak: kominiarz strażak czy magik. Grupa „Sówki” – 5-latki zabrały nas w wyprawę po morzach i oceanach z Piratami z Karaibów zaprezentowały taniec dzielnych marynarzy. Natomiast grupa najstarsza „Orzełki” – 6 latki do piosenki „Kapitan Jack” wprowadziły nas w świat wojskowy wcielając się w amerykańskich komandosów. Na zakończenie by uczcić niedawno obchodzoną uroczystość Dnia Babci i Dziadka wszyscy wspólnie zaśpiewali dwie piosenki na ich cześć. Uczniowie klas I.II,III pokazali jak ważna jest praca w życiu człowieka. Pierwszoklasiści jako kucharze zaprezentowali taniec do znanej i lubianej melodii oraz zatańczyli z dedykacją dla babci i dziadków „ Babcia tańczy rokendrolla”. Uczniowie klasy II zaprosili wszystkich do kawiarenki, w której kelnerzy i kelnerki przedstawili swoja pracę tańcząc i śpiewając do utworów: „Tarantella” i „Czekolada”. Najstarsza klasa III zaprezentowała wiersze na temat zawodów oraz zatańczyła i zaśpiewała piosenkę o pracy i pomocy sąsiedzkiej. Na zakończenie całej uroczystości uczniowie klasy VII przygotowali kosmiczną niespodziankę.

Skip to content