Sport

Rok szkolny 2019/2020

BASEN 2019

    „UMIEM PŁYWAĆ”

Nasza szkoła tak jak i pozostałe szkoły z całej gminy po raz kolejny przystąpiła do powszechnej nauki pływania w ramach projektu „Umiem pływać”. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz jednostkę samorządową Gminy Bobrowniki. Zgodnie z założeniami tego projektu, uczniowie klas II i III od 20.09.19r. wyjeżdżają na basen do Tarnowskich Gór. Zajęcia te odbywają się co piątek. Tam pod okiem instruktorów nauki pływania, uczniowie zostali podzieleni pod względem umiejętności pływackich na  trzy 15-to osobowe grupy. Każda grupa ma zajęcia ze swoim instruktorem pływania. Jest to wspaniała inicjatywa, gdyż oprócz nabywania umiejętności pływackich dzieci uczą się samodzielności, współpracy w grupie oraz dyscypliny, która jest niewątpliwie potrzebna podczas tego typu zajęć grupowych. Zajęcia te mają formę zabawową co dodatkowo uatrakcyjnia zajęcia na basenie. Opiekunami grupy ze szkoły są nauczyciel wychowania fizycznego p. Robert Jakóbczyk oraz wychowawcy klas II i III.


W dniu 7 października odbyły się Międzygminne zawody szachowe. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa  z Rogoźnika. Rywalizacja odbyła się tylko pomiędzy  szkołami  z Rogoźnika i Dobieszowic.  Do dalszego etapu rozgrywek awansowała szkoła z Dobieszowic – bezapelacyjne zajmując miejsce I. 
  Zwycięska drużyna grała w składzie: Amelia Olszówka, Michał Satława, Michał Ziemba i Maciej Nerczyński.
 W Powiecie nie było już tak łatwo, ale ostatecznie Nasza drużyna w niezmienionym składzie w dniu 9.10.2019r. zajęła III miejsce na pięć drużyn. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że zawody te były również zawodami o randze zawodów rejonowych, tak więc po raz pierwszy w historii szkoły.
Nasza drużyna zajęła III miejsce w zawodach rejonowych.

Wszystkim młodym sportowcom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły.


27.09.2019 r w Będzinie odbyła się XVI Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych o nazwie „Integracja” nasza szkoła w składzie : Tomanek Paulina, Plaminiak Oliwia, Grochowski Dominik, Wadowski Jakub, Hartabus Aleksandra, Brembor Magdalena, Satława Michał, Dulik Daria, Zając Oliwia, Zydek Tomasz wzięła udział w tym wydarzeniu, które miało na celu Integracje z osobami niepełnosprawnymi którym pomagały dzieci z różnych szkół. Były tory przeszkód, rzuty do celu, zapasy a nawet piłkarskie kręgle. Nasze dzieci bardzo chętnie pomagały wyznaczonym osobom w pokonywaniu danych przeszkód i konkurencji. Dzieci mogły zobaczyć, że ich problemy nagle przestają mieć znaczenie kiedy widzi się problemy innych osób. W tym dniu nie było przegranych więc wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz puchar. Gratulujemy.

Rok szkolny 2018/2019 


Sport w naszej szkole

Od początku roku szkolnego 2018/2019 Nasi uczniowie zaznaczają swoją obecność na wszelkiego rodzaju zawodach sportowych. 
I tak w dniu 8 października w Rogoźnickim Parku odbyły się drużynowe sztafetowe biegi przełajowe, w kategorii Szkół Podstawowych rocznik 2003-2005 oraz rocznik 2006 i młodsi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: 
Rocznik 2003-2005 dziewczęta: Wiktoria Dziura, Julia Olejnik, Oliwia Plaminiak, Anna Kulawik, Magdalena Brembor, Aleksandra Hartabus, Paulina Tomanek rez. 
Rocznik 2003-2005 chłopcy: Jakub Michlik, Miłosz Nieborowski, Patryk Kos, Jakub Wadowski, Dominik Grochowski, Grzegorz Korczak. 
Rocznik 2006 i młodsi chłopcy: Tomasz Zydek, Piotr Kuliński, Mateusz Ciszewski, Mateusz Rak, Tomasz Pytlik, Mateusz Kajdas. 

Wszyscy wiemy, że nie wynik jest najważniejszy, a fakt uczestnictwa i dobra zabawa, ale dziewczyny z rocznika 2005 pokazały charakter i jako jedyne w tym dniu stanęły na „pudle” zajmując bardzo dobre II miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że przegrały jedynie z gimnazjalistkami. Do wiadomości wszystkich uczniów oraz rodziców należy tutaj podać informację, że w roku szkolnym 2018/2019 klasy VII i VIII we wszystkich zawodach rywalizować będzie z ostatnią III klasą gimnazjum. 
W dniu 23 października odbyły się Międzygminne zawody szachowe. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa z Rogoźnika. Rywalizacja odbyła się tylko pomiędzy trzema szkołami: z Rogoźnika, Siemoni i Dobieszowic. Do dalszego etapu rozgrywek (szczebel zawodów powiatowych, które odbędą się 25 października w Wojkowicach Kościelnych) awansowały szkoły z Dobieszowic – bezapelacyjne miejsce I i z Rogoźnika – miejsce II. Zwycięska drużyna grała w składzie: Kamila Drozd, Michał Satława, Michał Ziemba i Maciej Nerczyński. 

W Powiecie nie było już tak łatwo i ostatecznie Nasza drużyna w niezmienionym składzie zajęła IV miejsce na sześć drużyn. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że „ miejsce na pudle” było bliziutko, gdyż brakło jedynie jednego zwycięstwa (jednego dużego punktu drużyny) do pełni szczęścia i zajęcia trzeciego miejsca. 

W listopadzie, na terenie naszej szkoły zostały rozegrane mecze żeńskich drużyn piłkarskich U-8 i U-10, w ramach eliminacji do Finału Wojewódzkiego turnieju o Puchar Tymbarku. Po zaciętych meczach do finału wojewódzkiego awansował jeden zespół szkolny i dwa klubowe z Diamond Academy. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że dziewczyny z drużyn klubowych, na co dzień trenującą w Diamond Academy i wszystkie są z naszej szkoły. 

Gratulujemy i czekamy na sukces w finale wojewódzkim, który odbędzie się na przełomie marzec/kwiecień na Stadionie Śląskim. 

Rok 2018 zakończyliśmy miłym i sportowym akcentem. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny licznie, bo w grupie prawie 50-cio osobowej udali się w dniu 28.12.2018r. do Częstochowy na spotkanie z Kubą Błaszczykowskim i jego przyjaciółmi. Największą niespodzianką było przybycie na turniej samego Roberta Kubicy. Całkowity dochód z biletów-cegiełek na wydarzenie przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, której założycielem jest sam piłkarz, a głównym celem jest pomoc chorym dzieciom poprzez finansowanie leczenia, zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz innych środków potrzebnych w ich trudnej sytuacji zdrowotnej. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej i ma na swoim koncie wsparcie wielu osób, którym pomogła rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. Cieszymy się, że i my mogliśmy uczestniczyć w tego typu imprezie sportowej oraz dołożyć kilkadziesiąt cegiełek. 

Opiekunami wycieczki byli: ze szkoły nauczyciel wychowania fizycznego pan Robert Jakóbczyk oraz trener z Diamond Academy pan Rafał Lisocki. 

W dniu 13 i 14 grudnia w Siemonii odbyły się Międzygminne zawody w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Nasi uczniowie startują w roczniku 2006 i młodsi (kl.IV-VI) oraz rocznik 2005 i starsi (kl. VII, VIII oraz III Gimnazjum). 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z rocznika 2005 i starsi. 
Dziewczęta: Chłopcy: Monika Konas, Jakub Michlik, Anna Kulawik, Paweł Malinowski, Julia Zając.

Grzegorz Korczak. 
Natomiast z rocznika 2006 i młodsi: Michał Satława oraz Tomasz Pytlik. 
Mamy zapewniony udział w powiatowych zawodach w tenisie stołowym! 

Do udziału w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym zakwalifikowały się wszystkie drużyny zajmując II miejsca w zawodach międzygminnych! W powiecie grupa starsza zarówno dziewcząt jak i chłopców, nie błysnęła i ostatecznie obie drużyny zajęły V miejsce. 

Z dobrej strony pokazali się natomiast uczniowie klasy VI, którzy awansowali do dalszej fazy rozgrywek tj. zawodów rejonowych. Czekamy na udany występ i gratulujemy sukcesu. 

Wszystkim sportowcom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły!