Sport


ROK SZKOLNY 2023-2024


Szachiści na start


♟27 października dwie drużyny szachistów udały się do Rogoźnika na międzygminny turniej szachowy, żeby wyłonić 2 drużyny do dalszego etapu rozgrywek czyli zawodów powiatowych. Do turnieju przystąpiły SP Rogoźnik, SP Sączów i nasze drużyny.

Młodsza w składzie: Mateusz Piwowarczyk, Dawid Mirek, Paweł Grzesiek, Emilia Kańtoch.

Starsza w składzie: Wojciech Kukuła, Maciej Grzesiek, Maks Soduś, Paulina Michlik.
Do dalszej fazy rozgrywek awansowała tylko drużyna młodsza, a lider drużyny Mateusz Piwowarczyk zaliczył komplet 8 zwycięstw 🏆🔝❗ Dziękujemy obu drużynom za reprezentowanie naszej szkoły, a grupie młodszej gratulujemy awansu na zawody powiatowe, które odbędą się 7 listopada na hali MOSiR w Czeladzi.


Biegi sztafetowe


W dniu 2 października w Czeladzi odbyły się powiatowe zawody w biegach sztafetowych. Naszą szkołę reprezentowały aż 3 drużyny.

III miejsce i awans do zawodów rejonowych uzyskali chłopcy młodsi w składzie: Wojciech Florek, Mateusz Czaja, Tomasz Woźniak, Patryk Kordala, Paweł Grzesiek, Michał Krakowski oraz Piotr Wadowski.

VI miejsce uzyskały dziewczęta młodsze w składzie: Hanna Owczarek, Oliwia Szczygielska, Kaja Konieczko, Wiktoria Tomanek, Emilia Kańtoch oraz Magda Śniadach.

VII miejsce uzyskały dziewczęta starsze w składzie:Lena Sinica, Maja Jarawka, Paulina Michlik, Paulina Owczarek, Aleksandra Klusek, Oliwia Król oraz Hanna Grzegorczyk.

Brawo! 😊Międzygminne biegi sztafetowe.

🥇1 miejsce i awans do zawodów powiatowych uzyskali chłopcy młodsi w składzie: Wojciech Florek, Mateusz Czaja, Tomasz Woźniak, Patryk Kordala, Paweł Grzesiek, Michał Krakowski oraz Piotr Wadowski.

🥈 2 miejsce i awans do zawodów powiatowych uzyskały dziewczyny młodsze w składzie: Hanna Owczarek, Oliwia Szczygielska, Kaja Konieczko, Wiktoria Tomanek, Emilia Kańtoch oraz Maja Zydek.

🥈2 miejsce i awans do zawodów powiatowych uzyskały dziewczyny starsze w składzie:Lena Sinica, Maja Jarawka, Paulina Michlik, Paulina Owczarek, Aleksandra Klusek, Oliwia Król oraz Hanna Grzegorczyk.

🥉3 miejsce zajęli chłopcy starsi w składzie:Maks Soduś, Maciek Grzesiek, Szymon Kańtoch, Sergiusz Nawrot, Piotr Buchta, Jakub Kańtoch, Stanisław Plaminiak. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów i trzymamy kciuki za start w powiatowych zawodach.

👏

Cytujemy dla Was myśl:

„Zwycięstwo jest rzeczą ważną, lecz najważniejszy jest udział w walce.”

Dave Weinbaum
Sport w naszej szkole – rok szkolny 2021/2022


Tuż za podium!W październiku SP nr 2 w Czeladzi gościło szachistów, którzy wzięli udział w powiatowych drużynowych zawodach szachowych. Po zaciętych partiach nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze.

Drużyna młodsza w składzie: Lena Drożdż, Mateusz Piwowarczyk, Maciej Grzesiek, Wojciech Kukuła,
wywalczyła II miejsce.

Drużyna starsza w składzie: Kamila Drozd, Mateusz Kajdas, Dawid Kańtoch, Paweł Ziemba, wywalczyła III miejsce.

W zawodach rejonowych, które odbyły się również w Czeladzi wystartowała tylko drużyna młodsza, która rywalizację zakończyła tuż za podium, ostatecznie zajmując miejsce IV.

Opiekunem obu drużyn jest pan Robert Jakóbczyk


Wywalczone finały wojewódzkie!Wspaniale zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach, którzy w dniu 17.11.2021r. wzięli udział w XXII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej odbył się na obiekcie MOSiR w Będzinie.

Drużyna chłopców (kategoria U-10), w pierwszym meczu pokonała swoich rówieśników z SP Bobrowniki 6:0,
a w drugim ograli kolegów z SP Będzin 4:1. Tym samym zapewnili sobie awans do finału wojewódzkiego, który na wiosnę zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Skład drużyny:

Jakub Basiński, Jakub Dulik, Wojciech Florek, Paweł Grzesiek, Bartosz Gwóźdź, Kamil Kłys, Tomasz Krakowski, Nikodem Michałek, Tomasz Woźniak.

Również udany występ (też awans do finału wojewódzkiego) zanotowały dziewczęta (kategoria U-12), które nie dały żadnych szans rówieśniczkom z Będzina wygrywając 14:0!!!

Dziewczyny na co dzień trenują w Diamond Academy, a skład został wzmocniony tylko o 2 koleżanki: Aleksandrę Jakóbczyk z SP Rogoźnik oraz Aleksandrę Dobrowolską z SP Mierzęcice.

A oto skład naszych dziewczyn:

Emilia Kańtoch, Julia Kaczmarczyk, Lena Drożdż, Wiktoria Tomanek , Maja Zydek, Emilia Neukirch, Jagoda Pawłow.

Opiekunem obu drużyn jest nauczyciel-trener Robert Jakóbczyk


Z awansem do rejonów!!!


Uczniowie naszej szkoły Dawid Kańtoch i Dominik Cyba udanie zakończyli zmagania w międzygminnych zawodach w tenisie stołowym. Zajęli II miejsce i awansowali do zawodów powiatowych!

W dniu 23 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Będzinie-Grodziec odbyły się Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym. Nasi chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze, tym razem zajmując I miejsce. Ten sukces, zapewnił
im prawo gry w zawodach rejonowych, które odbędą się już wkrótce.

Opiekunem jest pan Adam Zbroszczyk

Wszystkim sportowcom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły!Rok szkolny 2020/2021


 Celem projektu Polskiego Związku Szachowego jest zwiększenie umiejętności matematycznych polskich uczniów. Szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowanie ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja.Finały Wojewódzkie w piłce nożnej dziewcząt!

Pierwszy finał wojewódzki odbył się w Częstochowie dnia 30.09.2020r. – grupa młodsza, drugi natomiast 2.10.2020r. w Sosnowcu – grupa starsza.

Mimo zaciętych meczy, które rozegrały reprezentantki naszej szkoły, ostatecznie zajmujemy 4 miejsce grupa młodsza i 5 miejsce grupa starsza.

Sam udział w finale wojewódzkim jest wielkim osiągnięciem, a biorąc pod uwagę, jak mała jest nasza szkoła, to tym większe należą się słowa uznania dla wszystkich dziewczyn, które rywalizowały z rówieśniczkami takich wielkich miast jak Częstochowa, Chorzów, Gliwice czy Sosnowiec.

Szkołę reprezentowały następujące uczennice: Lena Krawczyk, Tatiana Mitas, Lena Mitas, Hanna Wadowska, Anna Małolepsza, Oliwia Soja, Kamila Drozd, Edyta Kulik, Emilia Szałkiewicz, Jagoda Pawłow, Emilia Neukirch, Patrycja Mokrus

Dziewczyny za udział w finale ( zarówno grupa młodsza jak i starsza) wygrały dla szkoły sprzęt sportowy w sumie o wartości 1000zł, który będzie wykorzystywany na lekcjach wychowania fizycznego bądź zawodach sportowych.

Ogromne brawa dla wszystkich naszych piłkarek!!!
Rok szkolny 2019/2020


W dniu 7 października odbyły się Międzygminne zawody szachowe. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa  z Rogoźnika. Rywalizacja odbyła się tylko pomiędzy  szkołami  z Rogoźnika i Dobieszowic.  Do dalszego etapu rozgrywek awansowała szkoła z Dobieszowic – bezapelacyjne zajmując miejsce I. 
  Zwycięska drużyna grała w składzie: Amelia Olszówka, Michał Satława, Michał Ziemba i Maciej Nerczyński.
 W Powiecie nie było już tak łatwo, ale ostatecznie Nasza drużyna w niezmienionym składzie w dniu 9.10.2019r. zajęła III miejsce na pięć drużyn. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że zawody te były również zawodami o randze zawodów rejonowych, tak więc po raz pierwszy w historii szkoły.
Nasza drużyna zajęła III miejsce w zawodach rejonowych.

Wszystkim młodym sportowcom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły.


27.09.2019 r w Będzinie odbyła się XVI Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych o nazwie „Integracja” nasza szkoła w składzie : Tomanek Paulina, Plaminiak Oliwia, Grochowski Dominik, Wadowski Jakub, Hartabus Aleksandra, Brembor Magdalena, Satława Michał, Dulik Daria, Zając Oliwia, Zydek Tomasz wzięła udział w tym wydarzeniu, które miało na celu Integracje z osobami niepełnosprawnymi którym pomagały dzieci z różnych szkół. Były tory przeszkód, rzuty do celu, zapasy a nawet piłkarskie kręgle. Nasze dzieci bardzo chętnie pomagały wyznaczonym osobom w pokonywaniu danych przeszkód i konkurencji. Dzieci mogły zobaczyć, że ich problemy nagle przestają mieć znaczenie kiedy widzi się problemy innych osób. W tym dniu nie było przegranych więc wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz puchar. Gratulujemy.

Rok szkolny 2018/2019 


Sport w naszej szkole

Od początku roku szkolnego 2018/2019 Nasi uczniowie zaznaczają swoją obecność na wszelkiego rodzaju zawodach sportowych. 
I tak w dniu 8 października w Rogoźnickim Parku odbyły się drużynowe sztafetowe biegi przełajowe, w kategorii Szkół Podstawowych rocznik 2003-2005 oraz rocznik 2006 i młodsi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: 
Rocznik 2003-2005 dziewczęta: Wiktoria Dziura, Julia Olejnik, Oliwia Plaminiak, Anna Kulawik, Magdalena Brembor, Aleksandra Hartabus, Paulina Tomanek rez. 
Rocznik 2003-2005 chłopcy: Jakub Michlik, Miłosz Nieborowski, Patryk Kos, Jakub Wadowski, Dominik Grochowski, Grzegorz Korczak. 
Rocznik 2006 i młodsi chłopcy: Tomasz Zydek, Piotr Kuliński, Mateusz Ciszewski, Mateusz Rak, Tomasz Pytlik, Mateusz Kajdas. 

Wszyscy wiemy, że nie wynik jest najważniejszy, a fakt uczestnictwa i dobra zabawa, ale dziewczyny z rocznika 2005 pokazały charakter i jako jedyne w tym dniu stanęły na „pudle” zajmując bardzo dobre II miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że przegrały jedynie z gimnazjalistkami. Do wiadomości wszystkich uczniów oraz rodziców należy tutaj podać informację, że w roku szkolnym 2018/2019 klasy VII i VIII we wszystkich zawodach rywalizować będzie z ostatnią III klasą gimnazjum. 
W dniu 23 października odbyły się Międzygminne zawody szachowe. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa z Rogoźnika. Rywalizacja odbyła się tylko pomiędzy trzema szkołami: z Rogoźnika, Siemoni i Dobieszowic. Do dalszego etapu rozgrywek (szczebel zawodów powiatowych, które odbędą się 25 października w Wojkowicach Kościelnych) awansowały szkoły z Dobieszowic – bezapelacyjne miejsce I i z Rogoźnika – miejsce II. Zwycięska drużyna grała w składzie: Kamila Drozd, Michał Satława, Michał Ziemba i Maciej Nerczyński. 

W Powiecie nie było już tak łatwo i ostatecznie Nasza drużyna w niezmienionym składzie zajęła IV miejsce na sześć drużyn. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że „ miejsce na pudle” było bliziutko, gdyż brakło jedynie jednego zwycięstwa (jednego dużego punktu drużyny) do pełni szczęścia i zajęcia trzeciego miejsca. 

W listopadzie, na terenie naszej szkoły zostały rozegrane mecze żeńskich drużyn piłkarskich U-8 i U-10, w ramach eliminacji do Finału Wojewódzkiego turnieju o Puchar Tymbarku. Po zaciętych meczach do finału wojewódzkiego awansował jeden zespół szkolny i dwa klubowe z Diamond Academy. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że dziewczyny z drużyn klubowych, na co dzień trenującą w Diamond Academy i wszystkie są z naszej szkoły. 

Gratulujemy i czekamy na sukces w finale wojewódzkim, który odbędzie się na przełomie marzec/kwiecień na Stadionie Śląskim. 

Rok 2018 zakończyliśmy miłym i sportowym akcentem. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny licznie, bo w grupie prawie 50-cio osobowej udali się w dniu 28.12.2018r. do Częstochowy na spotkanie z Kubą Błaszczykowskim i jego przyjaciółmi. Największą niespodzianką było przybycie na turniej samego Roberta Kubicy. Całkowity dochód z biletów-cegiełek na wydarzenie przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, której założycielem jest sam piłkarz, a głównym celem jest pomoc chorym dzieciom poprzez finansowanie leczenia, zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz innych środków potrzebnych w ich trudnej sytuacji zdrowotnej. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej i ma na swoim koncie wsparcie wielu osób, którym pomogła rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. Cieszymy się, że i my mogliśmy uczestniczyć w tego typu imprezie sportowej oraz dołożyć kilkadziesiąt cegiełek. 

Opiekunami wycieczki byli: ze szkoły nauczyciel wychowania fizycznego pan Robert Jakóbczyk oraz trener z Diamond Academy pan Rafał Lisocki. 

W dniu 13 i 14 grudnia w Siemonii odbyły się Międzygminne zawody w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Nasi uczniowie startują w roczniku 2006 i młodsi (kl.IV-VI) oraz rocznik 2005 i starsi (kl. VII, VIII oraz III Gimnazjum). 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z rocznika 2005 i starsi. 
Dziewczęta: Chłopcy: Monika Konas, Jakub Michlik, Anna Kulawik, Paweł Malinowski, Julia Zając.

Grzegorz Korczak. 
Natomiast z rocznika 2006 i młodsi: Michał Satława oraz Tomasz Pytlik. 
Mamy zapewniony udział w powiatowych zawodach w tenisie stołowym! 

Do udziału w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym zakwalifikowały się wszystkie drużyny zajmując II miejsca w zawodach międzygminnych! W powiecie grupa starsza zarówno dziewcząt jak i chłopców, nie błysnęła i ostatecznie obie drużyny zajęły V miejsce. 

Z dobrej strony pokazali się natomiast uczniowie klasy VI, którzy awansowali do dalszej fazy rozgrywek tj. zawodów rejonowych. Czekamy na udany występ i gratulujemy sukcesu. 

Wszystkim sportowcom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły! 

Skip to content