I ZNÓW MINĄŁ ROK

Jak co roku w naszej szkole odbyła się tradycyjna, kultywowana od wielu lat uroczystość środowiskowa „I znów minął rok”. W tym roku impreza odbywała się przez dwa dni. Młodzi artyści zaprezentowali z wielkim rozmachem program artystyczny pod wspólnym tematem: „W przyszłości będę …” 
Tradycyjnie na początku wystąpił Zespół „Serduszka radości”, który wystąpił w nowych strojach ufundowanych przez Radę Sołecką z Dobieszowic. Zespół zaśpiewał piosenkę farmerów oraz utwory pt. „Cud w szafie”, „Drzwi do kariery”. Następnie odbywały się prezentacje poszczególnych klas oraz przedszkola
Przedszkolaki dały z siebie wszystko, ponieważ na widowni zasiedli bardzo ważni goście: babcia i dziadek – a to właśnie do nich skierowany był ten występ. Nie zawiedli i licznie przybyli również rodzice, ciocie, wujkowie oraz rodzeństwo naszych przedszkolaków. W czasie występu dzieci, piosenką, wierszem oraz tańcem przeprowadziły publiczność przez świat zawodów. Każda grupa prezentowała różne zawody. Grupa „Wróbelki” zatańczyła do piosenki „Czekolada” wcielając się w rolę kucharzy. W muzyczną podróż zabrały nas „Kukułki”. W utworach „Kazaczok” i „Zawody” prezentowały takie zawody jak: kominiarz, strażak czy magik. Grupa „Sówki” zabrała nas w wyprawę po morzach i oceanach z Piratami z Karaibów. Dzieci zaprezentowały taniec dzielnych marynarzy. Natomiast grupa najstarsza „Orzełki” zatańczyła do piosenki „Kapitan Jack” i wprowadziła nas w świat wojskowy, wcielając się w amerykańskich komandosów. Na zakończenie, by uczcić niedawno obchodzoną uroczystość Dnia Babci i Dziadka wszyscy wspólnie zaśpiewali dwie piosenki na ich cześć. 
Klasy 1a i 1b we wspólnym występie postawiły na zdrową kuchnię. Licznie zgromadzonej widowni zaprezentowali się kucharze i kuchareczki. W rytmie marsza wyczarowali wspaniałe danie, którym zachwycił się Masterchef. Nie obyło się bez specjalnej dedykacji. Rock’n’rollowa piosenka dla babć i dziadków sprawiła im wielką przyjemność. Klasy 2a i 2b tańcem, słowem i piosenką zaprezentowały zawód kelnera. Scena zamieniła się w kawiarnię, zaś mali artyści sprawili, że widowni udzielił się kawiarniany nastrój. W wyobraźni niósł się zapach świeżo mielonej kawy i smakowitej szarlotki. Klasa 3 zaprosiła widzów do obejrzenia układu wokalno – tanecznego pt.: „Jak dobrze mieć sąsiada”. Jeśli sąsiadem okazuje się być kominiarz, weterynarz, strażak, kucharz, krawcowa i lekarz czujesz się bezpiecznie. Jeśli po sąsiedzku mieszka magik, który hokus – pokus pokazuje czary, to poczujesz się magicznie. Tak magicznie, jak wypełniona po brzegi widownia. 
Klasy IV-VIII przedstawiły program związany z doradztwem zawodowym. Scena zaroiła się od kucharzy, marynarzy, żołnierzy, podróżników a nawet astronautów. Ósmoklasiści przygotowali program „Aleja gwiazd”, w którym chłopcy i dziewczęta wcielili się w role podziwianych i lubianych gwiazd estrady. Siódmoklasiści zabrali nas w międzygwiezdną podróż , spróbują zachęcić nas do wykonania zawodu astronauty, bez którego nie jest możliwy podbój kosmosu. Uczniowie klas IV-VIII przygotowali prawdziwą ucztę dla oka i ucha a Rada Rodziców ucztę dla podniebienia, fundując tłustoczwartkowe pączki. Szkolnej tradycji stało się za dość. 
Wszystkie klasy długo się przygotowywały, by swoim występem oczarować publikę. I to się udało. Stroje sceniczne, przygotowane przez uczniów i ich rodziców, zapał oraz talent aktorski dzieci sprawiły, że widownia mogła się poczuć, jak w prawdziwym teatrze. 

Zapraszamy już za rok!!!

Skip to content