Powitanie Wiosny

Powitanie Wiosny – Kolorowe kwiaty

W dniu 21 marca 2019r. (czwartek) dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Każde dziecko przygotowało kwiatek dla Pani Wiosny. Wszystkie grupy wspólnie ruszyły w barwnym korowodzie, ogromne emocje udzieliły się wszystkim uczestnikom spaceru, podczas którego wszyscy wspólnie szukali pierwszych oznak wiosny. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka… Na zakończenie pochodu dzieci pozostawiły swoje kwiaty w rosnących krzewach pozostawiając symboliczny prezent dla Pani Wiosny. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre

Skip to content