Lekcja otwarta dla dzieci i rodziców klasa IIa

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom.

 Właśnie z tej okazji dzieci z klasy IIA  zaprosiły  Rodziców na zajęcia otwarte, które odbyły się 25 marca. Zajęcia lekcyjne prowadziła pani Anna Męcik  natomiast część warsztatową pani Monika Biegaj.

Celem zajęć było rozwijanie wiedzy o polskich tradycjach i symbolach związanych z Wielkanocą; kształtowanie szacunku dla kultury i obyczaju rodzinnego; stwarzanie ogólnej atmosfery wychowawczej opartej na życzliwości, współpracy oraz bogacenie słownictwa.  Możliwość prezentacji zachowania i umiejętności dziecka na tle grupy szkolnej. 

 Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały zadania, odgadywały zagadki a na zakończenie wykonały piękne kartki świąteczne „3d” z różnorodnych materiałów plastycznych.

    Rodzinne spotkanie było niezwykle radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wszyscy świetnie się bawili, była to także doskonała okazja do rozmowy. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Komentarz rodzica jest najlepszą oceną: „Bardzo ciekawe warsztaty połączone z „lekcją pokazową” dla rodziców. Panie świetnie się przygotowały. A dzieci musiały się wykazać J  nie tylko manualnie.

    Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy razem ze swoimi pociechami wzięli udział w zajęciach i życzymy zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Skip to content