FINAŁ AKCJI „ŻONKILE”

10 maja w naszej szkole przebiegał pod znakiem żonkila. Piątek był dniem finałowym akcji „Żonkile”, upamiętniającej bojowników getta warszawskiego. Tegoroczne obchody 76 rocznicy były szczególne, ponieważ rok 2019 jest rokiem setnej rocznicy urodzin jednego z dowódców powstania, wielkiego Polaka Marka Edelmana i dziesiątej rocznicy jego śmierci.

Uczniowie klasy 8 i 7 naszej szkoły, pod opieką nauczycielki historii Agnieszki Michulec, na terenie naszej gminy, między innymi pod budynkiem Urzędu Gminy Bobrowniki rozdawali  papierowe żonkile- symbole powstania w getcie, wraz z ulotkami informującymi o idei akcji. Uczniami przyjęła Pani Wójt  Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek, w trakcie spotkania rozmawiała z wolontariuszami na temat, tego jak ważna jest dla narodu pamięć historyczna.

Skip to content