Konkurs Ogólnopolski: Do hymnu!

Dnia 14 maja bieżącego roku wzięliśmy udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA.

  Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych., w naszym przypadku były to: Rota oraz Boże coś Polskę.

Próby trwały od kilku tygodni ponieważ uczniowie oprócz melodii musieli opanować po cztery zwrotki Hymnu i Roty oraz pięć zwrotek Boże coś Polskę, oczywiście śpiewając a cappella.

Przesłuchanie rozpoczęło się o godzinie 10.10, a więc już od samego rana w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej rozbrzmiewały melodie pieśni patriotycznych. Do wspólnego śpiewania przystąpili uczniowie z klas I– VIII pod batutą nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Sepetowskiej. Wykonanie oceniało dwuosobowe jury powołane przez organizatora konkursu. Na koniec pani dyrektor Aneta Kocot pogratulowała pięknego odśpiewania wszystkich trzech utworów.

Nastrój był niepowtarzalny, wzruszający, a całe wydarzenie zostanie na długo w naszej pamięci.

Teraz czekamy na ogłoszenie wyników Konkursu, które nastąpi 11 czerwca 2019 r.

Skip to content