Dzień Matematyki w naszej szkole

Senat Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług  polskich matematyków dla światowej nauki, ustanowił rok 2019 Rokiem Matematyki. Nasza szkoła włączyła się w obchody Roku Matematyki organizując między innymi między klasowy konkurs na plakat promujący dyscyplinę nauki jaką jest matematyka. Zwycięzcami zostały klasy IVb, IIa i Ia.

Wśród uczniów zorganizowano również konkurs na matematyczną kartkę świąteczną. Zwycięzcami zostali:

Kategoria I – II

 1. Maja Zydek
 2. Julia Metodieva
 3. Paulina Owczarek
 4. Emilka Kańtoch
 5. Patryk Zarychta
 6. Julia Kaczmarczyk
 7. Martyna Czesnoić

Kategoria III-V

 1. Bloch Dominik
 2. Blanka Kańtoch
 3. Martyna Konik
 4. Mateusz Ciszewski
 5. Nadia Wontorczyk

Na sali gimnastycznej odbył się pokaz matematycznej mody, każda z klas zaprezentowała stroje inspirowane matematyką. Cały występ uświetnili laureaci  konkursu recytatorskiego  „ 1,2,3 matematycznie recytujesz ty”.

Pogratulować należy wszystkim uczestnikom konkursów za wyobraźnię i trud włożony w wykonanie prac.

Organizatorzy:

Sylwia Frączek

Jolanta Karcz

Skip to content