DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

      W czwartek 23 maja br. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do obchodów Europejskiego Dnia Języków. To międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w roku 2001, jest corocznie obchodzone w całej Europie Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków, zorganizowana wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. Uczniowie klas IV-VIII przygotowali prezentacje multimedialne na temat krajów obcojęzycznych, które prezentowali w klasach. Ponadto, każda klasa przygotowała stanowisko językowe z ciekawostkami danego kraju, przekąskami i innymi elementami kulturoznawczymi. Zarówno uczniowie młodsi jak i starsi wzięli udział w zabawach językowych, które polegały na losowaniu słowa po angielsku lub polsku i szukaniu jego znaczenia wśród kolegów i koleżanek. Odnalezione pary językowe zostały nagrodzone. Kolejnym zadaniem było przygotowanie przez każdą klasę plakatu przedstawiającego elementy kulturoznawcze danego kraju. Prace uczniów stworzyły ciekawą galerię artystyczną o charakterze międzynarodowym. Włączenie się naszej szkoły w obchody Europejskiego Dnia Języków było doskonałą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy o otaczającym nas świecie, promocji różnorodności kulturowej i językowej, czy propagowania nauki języków obcych. Dzień ten w wielu uczniach „zaszczepił miłość” do nauki różnych języków, co w przyszłości może mieć znaczący wpływ na ich życie i karierę zawodową. Bowiem, języki obce są oknem na świat i pozwalają spojrzeć nań z zupełnie innej perspektywy.

SEE YOU NEXT YEAR!!!!!;-)

Skip to content