Z wizytą w „Zaczarowanym lesie”

13 maja 2019 roku uczniowie klas 1a i 1b wybrali się na wycieczkę do „Zaczarowanego Lasu w Piasku (gmina Janów).

Jest takie miejsce, gdzie można usłyszeć wycie wilka, spotkać Czerwonego Kapturka spacerującego leśnymi dróżkami do swojej Babci, czy odwiedzić Babę Jagę w jej chatce.

         Ten dzień pierwszoklasiści spędzili na łonie natury – w środku lasu pełnego niespodzianek. Do Lasu po przygodę jechali  „tramwajami konnymi”. Dla dzieci przejazd otwartymi, kolorowymi powozami, wśród  łąk i lasów był dużym przeżyciem. Dodatkowo na spotkanie wyszedł z lasu prawdziwy Czerwony  Kapturek z koszyczkiem w ręku i obiadem dla babci. Kapturek dosiadł się do dzieci i umilał im podróż śpiewając i grając na gitarze, a także częstując pysznymi ciasteczkami. To nie był koniec niespodzianek. Podczas wycieczki spotkaliśmy  jeszcze babcię Czerwonego Kapturka, Pana Gajowego, który czuwał nad bezpieczeństwem, Babę Jagę oraz Jasia  i Małgosię, a wszystko to w prawdziwej leśnej scenerii, co stworzyło  niezapomniany klimat.  Kolejną atrakcją były pieczone kiełbaski i herbatka na leśnej polanie.  Kiedy dzieci nasyciły głód i pograły w piłkę, dołączył do nich grajek z harmonią. Dzieciaki ochoczo włączyły się we wspólny śpiew. Po zabawie ponownie wsiedliśmy do wozów zaprzężonych w konie i dojechaliśmy do chatki, w której dzieci kupiły sobie drobne pamiątki i  upominki. 

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. I tak było tym razem. Z „Zaczarowanego Lasu” wróciliśmy bogatsi o nowe wspaniałe wspomnienia.

Skip to content