Konkurs Ekologiczny

VII Powiatowy Konkurs  Ekologiczny dla szkół podstawowych

Organizatorem VII Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla szkół podstawowych był  Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach oraz Pan Andrzej Pilot – „Przyjaciel Chemika”. Konkurs był  objęty honorowym patronatem Pani Krystyny Kosmali – Starosty Tarnogórskiego, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz firm: REMONDIS Tarnowskie Góry Sp. z o.o., Veolia Południe Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o..
Celem konkursu było rozwinięcie zainteresowania młodzieży ekologią, własnym środowiskiem, różnorodnością pozyskiwania energii i jej gospodarowaniem oraz kształtowanie współodpowiedzialności za swoje środowisko.  W konkursie uczestniczyło wielu uczniów naszej szkoły. 
Gala rozdania nagród odbyła się  28.05.2019 r.  w auli szkoły.    Wyróżnienie w kategorii   klas 7-8 otrzymała uczennica klasy VIII Aleksandra Myrcik,  która napisała pracę pt „Co tak naprawdę wypływa z naszych kranów? Omów sposób przygotowania wód do celów bytowo – gospodarczych”
 Pierwsze miejsce  w kategorii uczniów klas 4-6 zajął uczeń klasy Va Tomasz Zydek, który przygotował prezentację pt” Stan wód powierzchniowych na Śląsku. Na podstawie wybranego zbiornika wodnego bądź rzeki oceń jakość i omów przeznaczenie wód powierzchniowych”

Gratulujemy!

                                                                                                      Tamara Pudo     

                                                                               

Skip to content