Podsumowanie obchodów Dnia Ziemi i Dnia Ochrony Środowiska

Celem edukacji ekologicznej jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych uczniów poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. Ekolodzy alarmują, że jeśli degradacja środowiska będzie postępować w takim stopniu jak obecnie, to poziom życia około półtora miliarda najbiedniejszych osób (dla których naturalne ekosystemy stanowią główne źródło utrzymania) może spaść nawet  o połowę.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska obchodzony jest od 1972 roku. Organizacja Narodów Zjednoczonych, zwracając uwagę na bardzo wysoki stopień degradacji środowiska, uznała za niezbędne uprzytomnienie ludziom, że nie są jedynym gatunkiem na Ziemi. W tym dniu uczniowie klasy VI przygotowali  i zaprezentowali swoje projekty związane z tą tematyką.

Obchody Dnia Ziemi  w naszej szkole to  wieloletnia tradycja. Co roku obchodzimy go pod innym hasłem przewodnim. Tegoroczny  przebiegał pod hasłem: „Gatunki  chronione w Polsce”.                                                                                                                    Efektem przeprowadzonych warsztatów w klasach V – VIII była wystawa prezentująca wybrane chronione  gatunki roślin i zwierząt w Polsce. W każdej klasie pojawiły się piękne dekoracje i hasła promujące ochronę środowiska.                                                Podsumowaliśmy także konkurs plastyczny pod takim samym tytułem.

Oto laureaci:

Kategoria klasy IV – VIII

I miejsce     Aleksandra Hartabus  kl. VII

II miejsce     Nadia Ociepka        kl. V b

III miejsce    Tomasz Zydek        kl. V a

wyróżnienia: Julia Czarnecka, Anna Dróżdż i Julia Olejnik

Kategoria  klasy I – III

I miejsce         Ksawery Biadacz   kl. I a

II miejsce        Julia Metodieva       kl. I a

III miejsce      Karolina Kozieł        kl. I a

wyróżnienia: Sonia Frączek, Sonia Frączek, Mateusz Piwowarczyk, Zuzanna  Janecka, Lena Skrzypiec, Amelia Mucha, Paulina Owczarek i Nadia Wontorczyk.

W ramach kampanii ”Nie dla smogu”, uczniowie klasy VII przygotowali makiety konkursowe, które można było obejrzeć na dolnym holu.

Laureatom  gratulujemy!

           Organizatorzy: Joanna Mały-Wieczorek, Tamara Pudo

Skip to content