„Mój banknot”

Podczas pobytu na „zielonej szkole” uczniowie klasy 3 mieli okazję uczestniczyć w lekcji oszczędzania. Była to lekcja trochę nietypowa. Uczniowie poznali znaczenie pieniędzy, nauczyli się  rozpoznawać znaki znajdujące się na banknotach, a co najważniejsze nauczyli się racjonalnie korzystać z własnych zgromadzonych środków. Uczniowie mieli podczas pobytu nad morzem „bank”, w którym podejmowali gotówkę sami decydując, czy wolą zaoszczędzić, czy wydać pieniądze. Podczas zakupów dzieci porównywały ceny tych samych produktów u różnych sprzedawców oraz decydowały o zasadności zakupu. Spore było to wyzwanie, by oprzeć się pokusie kupienia gadżetów i  zaoszczędzić na lody, czy pamiątki znad morza.

            Wierzymy, że uczniowie poznali, czym jest wartość pieniądza i z rozwagą będą podejmować finansowe kroki w dorosłym życiu.

            Przy okazji nauki oszczędzania 3-klasiści wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój banknot”. Opierając się na cechach banknotu musieli stworzyć swój własny projekt zawierający elementy patriotyczne. Dzieci pokazały co to fantazja i kreatywność.

Jury wyłoniło zwycięzców. Są to:

– I miejsce – Maja Cichosz

– II miejsce – Hanna Borkowska

– III miejsce – Aleksandra Skorupa

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

Skip to content