Powitanie Pierwszoklasistów

„Chodźcie śmiało do szkoły, pierwszacy, 
Do zabawy wspólnej, do pracy. 
Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie. 
Szkoła dzisiaj serdecznie Was przyjmie!” 

Cz. Janczarski

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny.  Uroczyście, przed sztandarem szkoły, uczniowie  klasy I złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów szkoły przez panią dyrektor mgr Anetę Kocot. Oby ten rok szkolny był pełen sukcesów dla uczniów, a czas spędzony w szkole  pozwolił odkrywać nowe pasje oraz rozwijać zainteresowania. Dużo zapału i radości w poznawaniu wiedzy i umiejętności. Takie życzenia otrzymali najmłodsi uczniowie od Dyrekcji szkoły i wychowawczyń klas pierwszych.

         Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, przedstawiciele rad rodziców, przyjaciele szkoły i niezawodni rodzice najmłodszych rozpoczynających naukę w naszej szkole. Po powitaniu i przemówieniu mogliśmy z przyjemnością wysłuchać pięknych wierszyków recytowanych przez uczniów klas I a i Ib.

         Tradycyjnie, najmłodsi zostali obdarowani słodkościami ukrytymi w przygotowanych przez rodziców rogach obfitości. Drugoklasiści również powitali młodszych kolegów i obdarowali ich upominkiem  Po uroczystości wszyscy uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, by się przywitać i zapoznać się z planem lekcji, aby już nazajutrz rozpocząć naukę.

         W roku szkolnym 2019/20 szkolną przygodę rozpoczęło 26 pierwszoklasistów.

Skip to content