Zawody Pożarnicze

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

Drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych  w tym Młodzieżowe Drużyny pożarnicze z terenu powiatu będzińskiego na stadionie   Klubu Sportowego Orzeł w Bobrownikach 15 września  toczyły bój o miejsce na podium.

Naszą gminę na zawodach reprezentowały dwie  Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z naszej szkoły należące do OSP w Dobieszowicach. Startującym drużynom towarzyszyli opiekunowie, którzy nie szczędzili wysiłku w przygotowaniach zawodników do startu. Nasze drużyny przygotowywała do zawodów dh Dobrochna Kocot. Zawody rozegrano według Regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych z 2010 roku. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji obejmujących bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami i rozwiniecie bojowe czuwała komisja sędziowska składająca się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie.
Rywalizacja była duża, ale wielki i głośny doping kibiców pomógł naszym dziewczynom i chłopakom znaleźć się na podium.  
 Klasyfikacja generalna zawodów w grupie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP) dziewczęta wyglądała tak:
1. miejsce: MDP Żelisławice (z wynikiem łącznym 958,45 pkt.)
2. miejsce: MDP Dobieszowice (z wynikiem łącznym 915,20 pkt.)

Klasyfikacja generalna zawodów w grupie MDP chłopcy wyglądałą tak:
1. miejsce: MDP Dziewki (z wynikiem łącznym 975,60 pkt.)
2. miejsce: MDP Żelisławice (z wynikiem łącznym 970,30 pkt.)
3. miejsce: MDP Dobieszowice (z wynikiem łącznym 967,40 pkt.)
4. miejsce: MDP Wojkowice Kościelne (z wynikiem łącznym 920,60 pkt.)
5. miejsce: MDP Dąbie (z wynikiem łącznym 906,10 pkt.)

Skip to content