Wyjazd do teatru klas I

Rozwijanie zainteresowań pro-artystycznych jest bardzo ważne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Literatura i teatr otwierają dziecko na świat, na ludzi oraz na samego siebie. Pozwalają na obcowanie ze sztuką w różnych jej formach.

Dlatego właśnie uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wybrali się do Domu Kultury w Piekarach Śląskich na spektakl „Najpiękniejsze baśnie Dalekiego Wschodu” wystawiany przez Teatr Współczesny z Krakowa.

Piękne dekoracje, bogata scenografia, feeria świateł, ciekawe postacie oraz interesująca fabuła, dostarczyły uczniom wielu pozytywnych wrażeń. Oprócz doświadczeń estetycznych dzieci wróciły z potwierdzoną po raz kolejny prawdą, iż dużo bardziej wartościowe jest zanurzanie się w świat literatury niż w świat wirtualnej rzeczywistości gier komputerowych.

Skip to content