Wycieczka klas V a i VI b

Galeria Figur Stalowych

7 października 2019 klasy Va i VIb wybrały  się na wycieczkę do Galerii Figur Stalowych w Gliwicach. Jest to jedyna atrakcja turystyczna na świecie, gdzie można spotkać rzeźby inspirowane postaciami z bajek, filmów science fiction, gwiazdami świata muzyki, zwierzętami a także rzeźbami inspirowanymi najdroższymi hitami motoryzacji. Wszystkie oglądane rzeźby powstały w wyniku przetworzenia i obróbki elementów pochodzących ze złomu. Dzieci beztrosko mogły biegać po hali widowiskowej, dotykać, otwierać, siedzieć za kierownicą wszystkich eksponatów. Dodatkową atrakcją było wizyta w Kolejkowie. Na makiecie uczniowie oglądali  miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. dworca kolejowego w Gliwicach wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic. Dzieci podziwiały miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice”, gdzie znajduje się saloon, dom szeryfa, Indian oraz miniatura statku „Western River”, pływającego po Missisipi. Wycieczkę uważamy za udaną, chętnie pojechalibyśmy na nią jeszcze raz.

Jolanta Karcz, Anna Męcik, Agnieszka Rabus

Skip to content