IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 4 października 2019 r. obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich, i dużych i małych, do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.

            W tym roku nasza szkoła po raz szósty postanowiła uczestniczyć w tym projekcie edukacyjnym. Organizatorem akcji były klasy  VI b pod przewodnictwem pani Jolanty Karcz.

Uczniowie klas IIIb i IV rozwiązywali przykłady, które sprawdzały poziom wiedzy z tabliczki mnożenia i dzielenia.  Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało  3 uczniów z klasy 3: Kuba Nerczyński, Sonia Frączek i Lena Sinica oraz 3 uczniów z klasy czwartej – Maja Cichosz, Nadia Wontorczyk i Hania Borkowska.

W tym roku uczniowie klasy VIb  postanowili przeegzaminować również dorosłych w myśl hasła przewodniego „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Pracownicy i rodzice szkoły musieli rozwiązać kilka przykładów na mnożenia. Wszyscy dorośli byli bardzo zaskoczeni, ale z wielką życzliwością i zaangażowaniem podeszli do swoich zadań.

Serdecznie gratulujemy!!!

Organizator: mgr J. Karcz

Skip to content