Zbiórka nakrętek

Kolejna edycja zbiórki nakrętek w naszej szkole.

Większość z nas zastanawia się, dlaczego to właśnie nakrętki mogą pomóc potrzebującym i co dzieje się z nimi po zbiórce. Nakrętki są tak cenne, bo są wykonane z czystego polimeru PET, podczas gdy butelki zrobione są z plastiku o innym składzie.  To ważne, bo nakrętki dużo łatwiej poddać recyklingowi, a to oznacza, że proces sam w sobie jest tańszy i bardziej opłacalny. Nakrętki z czystego polietylenu bez problemu zamienia się  w specjalny granulat. Z niego można szybko robić następne plastikowe nakrętki, opakowania, a nawet rury PCW. Przy okazji zbiórki nakrętek pomagamy także chronić środowisko. Butelki bez nakrętek łatwiej zgnieść, co obniża koszty ich magazynowania oraz przewożenia.  Szkolny Klub Wolontariusz ogłasza zbiórkę nakrętek dla Stowarzyszenie ”Hubertus”, organizującego zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych. Zbiórka trwa do maja 2020r.

Zapraszamy do zbiórki.

                                                         Szkolny Klub Wolontariusza

Skip to content