Sportowo taneczny piknik rodzinny

Sportowo taneczny piknik rodzinny

 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Dobieszowicach

W sobotnie przedpołudnie, 19 października br. odbył się na terenie szkolnych boisk i placu zabaw rodzinny piknik sportowo – taneczny. Głównymi organizatorami wydarzenia byli Gmina Bobrowniki, Gminne Centrum Kultury, Agencja Eventowa  LaCultura oraz nasza szkoła.

Po uroczystym otwarciu imprezy grupa uczniów klas V i VI zademonstrowała swoje umiejętności wokalno – taneczne przed publicznością. Taniec, który zaprezentowała w występie solowy uczennica klasy IV Hanna Borkowska uzyskał aprobatę i podziw przybyłych.

  Po imponującym występnie najmłodszych uczestników wydarzenia, przyszedł czas na prezentację zespołu artystyczno-wokalnego „Serduszka Radości”. Grupa posiada wiele sukcesów. Dzień ten stał się świetną okazją do wyróżnienia specjalnego zespołu, który z rąk głównego organizatora otrzymał statuetkę: Wyróżnienie specjalne – „Osobowość sceniczna”.

Piknik sportowo-taneczny okazał się idealną okazją, aby przedstawić propozycję zajęć zumby
dla dorosłych i dzieci.

Zgromadzeni goście wysłuchali znanych standardów muzycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły: Leny Krawczyk, Leny Mitas, Julii Kaczmarczyk, Julii Metodievy, Mai Dzidy, Urszuli Czarneckiej, Sonii Fiedor, Jagody Karcz, Nicoli Koc, Karoliny Antonowicz oraz   szkolnej orkiestry dętej „Allegretto” z Rogoźnika. Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży, turniej koszykówki, biegi na różnych dystansach, malowanie twarzy, pokazy hippiczne, cukrowa wata i – aby sił starczyło – pyszny bigos serwowany przez panie kucharki – to atrakcje, które w piękne słoneczne przedpołudnia soboty i niedzieli przyciągnęły rzesze mieszkańców naszej miejscowości.

W drugim dniu pikniku atrakcją były zajęcia dla dzieci z jeździectwa zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Koni „ Hubertus”.

Taki sposób integracji rodzin i społeczności lokalnej, propagowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia spotkał się z poparciem  i uznaniem. Organizacje, które uczestniczą w tego typu imprezach odgrywają istotną rolę w życiu miejscowej ludności. Dostarczają one możliwości rozrywki, wzmacniają wizerunek miejsca oraz przyczyniają się do lepszej integracji społecznej. 

Cały piknik przebiegał w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze, dopisała duża liczba uczestników, co świadczy o tym, że mieszkańcy bardzo pozytywnie odbierają taką formę spędzania wolnego czasu i integracji. Przygotowanie pikniku wymagało sporego wysiłku. Wysiłek ten jednak przyniósł fantastyczne rezultaty: wszyscy bawili się świetnie.

Skip to content