Wizyta w bibliotece

25 października uczniowie klasy Ia gościli  w Bibliotece Publicznej na lekcji bibliotecznej

W dobie przekazu medialnego niezmiernie ważny jest rozwój czytelnictwa. Aby funkcjonować we współczesnym świecie uczeń musi umieć precyzyjnie pobierać informacje, przetwarzać je i wykorzystywać do swoich celów. Bezpośredni kontakt z książką, biblioteką zapewnia dzieciom rozwój zainteresowań czytelniczych, dostęp do źródeł informacji, wzbogaca o trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne.

            Główne cele zorganizowania takiej lekcji przez wychowawcę klasy to kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych; poczucia szacunku dla książek, wyrabianie nawyków u dzieci korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza, uwrażliwienie dzieci na piękno słowa pisanego, motywowanie uczniów do kulturalnego spędzania czasu wolnego.

Uczniowie wysłuchali informacji na temat Biblioteki, korzystania z jej księgozbioru oraz zasad poszanowania książek. Uczniowie chętni skorzystali z bogatego księgozbioru literatury dziecięcej,

Biblioteka to placówka dla mieszkańców sołectwa Dobieszowice i okolic. Obsługuje rocznie kilkuset  czytelników. Zbiory stanowi ponad 24 tys. woluminów książek, wiele tytułów prasy i czasopism bieżących oraz wiele zbiorów specjalnych. Wypożyczalnia poleca literaturę piękną klasyczną i współczesną, lektury szkolne, literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy, np. filozofii, religii, marketingu, bankowości, psychologii, historii. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wyjaśnień kierownika biblioteki, pani Joanny Dyszy, która zawsze z radością wita młodych czytelników. Serdecznie dziękujemy za miłe, pouczające spotkanie.

Skip to content