Dzień dyni

Dzień dyni w grupie Biedronki, Koniki polne, Pszczółki

„Jak przyjemnie i wesoło

Kiedy dynia krąży wkoło.

Dynia tu, dynia tam,

Dynia krąży tu i tam.

Dnia 31.10.2019r. dzieci z grupy Biedronki, Koniki polne i Pszczółki obchodziły „Dzień dyni”.
Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo. Zabawa rozpoczęła się od zabaw ruchowych i integracyjnych.  Dzieci wysłuchały wiersza o bohaterce dnia „Dyni”. Poznały jej kształt, pochodzenie oraz właściwości odżywcze. Przedszkolaki podczas zabawy badawczej zobaczyły, co kryje w sobie dynia oraz miały okazje spróbować jak smakują jej pestki. Następnie  podczas zabawy wybrały się na spacer do „Dyniolandii”. Na zakończenie zajęć młodsze dzieci malowały dynie według własnego pomysłu, a starszaki wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem pasteli i farb.

                                                                                                                                             mgr Roksana Chabrzyk

mgr Anna Łach

mgr Kamila Kozieł

Skip to content