Jak „Motylki” świętowały we wrześniu i październiku…

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT I DZIEŃ UŚMIECHU

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt połączony z Dniem Uśmiechu. Dzieci, które mają zwierzątka w domu w tym dniu przyniosły ich zdjęcia, natomiast te, które nie mają swoich zwierzątek miały swoje ulubione pluszaki (pieski, kotki, pandy, itp.). Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat obchodzonego święta oraz dowiedziały się dlaczego należy szanować i pamiętać o zwierzętach.

Następnie z okazji Światowego Dnia Uśmiechu dzieci niespodziewanie odwiedziły dwa śmieszne klauny, które rozbawiły wszystkich i zaprosiły do wspólnej zabawy. Dzieci  między innymi pokonały przygotowany tor przeszkód, odgadywały zagadki oraz tańczyły wspólnie do znanych i lubianych piosenek.   W tym dniu nie było czasu na złe humory, a uśmiech gościł na twarzy każdego przedszkolaka.

  

DZIEŃ CHŁOPAKA

W dniu 30 września w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

W tym szczególnym dniu dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewały „Sto lat”, wręczyły laurki i prezent – zestaw majsterkowicza. Dzień upłynął na wspólnym świętowaniu, śpiewie, tańcach i wspólnych zabawach. Na zakończenie wszyscy wspólnie usiedli przy specjalnie przygotowanym stoliku z poczęstunkiem dla wszystkich dzieci.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

Międzynarodowy Dzień Muzyki jest obchodzony 1 października i tak też było w naszej grupie. To święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO. Celem tego wyjątkowego dnia jest pokazanie wyjątkowości muzyki jako dobra społecznego oraz promowanie jej twórców i wykonawców. Dzieci poznały nutki, instrumenty, wystukiwały różne rytmy, śpiewały piosenki, tańczyły. Największą frajdą dla „Motylków” były Bum Bum Rurki, którymi wystukiwały gamę C – dur. Zakończeniem muzycznego dnia było zaśpiewanie  i zagranie piosenki na różnorodnych instrumentach.

DZIEŃ DRZEWA

10 października 2019 r. w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, jest to bardzo ważne święto, ponieważ celem tego dnia jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. To także międzynarodowa akcja sadzenia drzew. W naszej placówce odbył się konkurs na wykonanie drzewa przestrzennego, przedszkolacy, aby uczcić ten dzień również wykonały takie drzewa z szarego papieru i paluszkami na nich malowały jesienne kolory liści. Ale, żeby było ciekawiej, dzieciaki postanowiły wykonać wielkie drzewo leżąc na naszym dywanie.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Przedszkolaki  przygotowały własnoręcznie laurki dla nauczycieli, uczestniczyły w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów szkoły.  Złożyły piękne życzenia, a na pamiątkę tego wydarzenia zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Skip to content