Dzień Niepodległości

Dnia 13 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Dobieszowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego rozpoczęła się cześć artystyczna.  Występ przygotowała klasa Va. Uczniowie wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy V   recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne,
które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali także laureaci konkursu Pieśni Patriotycznej.
Cała uroczystość była bardzo podniosła, o patriotycznym charakterze.

Skip to content