DZIEŃ DYNI

31 października w naszej grupie „Motylki” świętowaliśmy Dzień Dyni. W tym dniu dominowały u nas pomarańczowe i zielone stroje. Przygotowane były specjalne zabawy, których motywem przewodnim była bohaterka dnia – dynia, wszelkiej maści: duża, mała, gładka, szorstka, pomarańczowa. Rozmawialiśmy na temat wiersza pt. „Dynia”, z którego dowiedzieliśmy się co można wykonać z tego pysznego warzywa. Następnie każdy przedszkolak otrzymał kartę, na którą musiał zbierać naklejki po wykonanej konkurencji. Pierwszą  z nich był „Taniec z dynią”, drugą „Dyniowy tor przeszkód”, trzecią „Dyniowe kręgle”. Uśmiechom dzieci nie było końca. To był bardzo energetyczny dzień, dlatego dla rozluźnienia i relaksu wykonaliśmy prace plastyczne „Moja dynia” z wykorzystaniem farb, talerzyków papierowych i kreatywnych drucików.  Należy również wspomnieć o tym, że dzieci przyniosły do przedszkola dynie, którymi wystroiliśmy naszą salę. To był dla wszystkich bardzo atrakcyjny dzień, nie tylko ze względu na  różnorodne zabawy, ale także  edukację. Na podsumowanie obchodzonego święta było zdjęcie w dyniowej fotobudce wykonanej przez nauczycielki.

Skip to content