KOLEJOWE ABC

Klasa VI b i IV uczestniczyły w zajęciach realizowanych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Kolejowe ABC” prowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego. Jest nam niezmiernie miło, ponieważ panie prowadzące tę kampanię, przyjechały do Dobieszowic z odległej bądź co bądź stolicy. Jesteśmy jedną z niewielu szkół w województwie śląskim, do której zawitało Kolejowe ABC.

  Warsztaty miały na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Przeprowadzone były w sposób bardzo atrakcyjny, dlatego uczniowie chętnie w nich uczestniczyli, wprost wyrywając się do odpowiedzi.

  Dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Spójności zajęcia prowadzone są w  szkołach bezpłatnie, a uczniowie wychodzą z zajęć wzbogaceni  nie tylko w wiedzę, lecz także w „worek kolejowych skarbów”.

  Kolejowe ABC zawitało do szkoły na zaproszenie pani Jolanty Karcz.

Skip to content