Święto Misia w bibliotece

Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z czytelnikami. W związku z tym 26 listopada w bibliotece szkolnej był obchodzony Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas 1-3 przyszli do biblioteki wraz ze swoimi ukochanymi przytulankami, o których bardzo ciekawie opowiadały.

Uroczysty dzień rozpoczął się od obejrzenia wystawy misiów i książeczek o misiach. Podczas zajęć w bibliotece przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Uczniowie oglądali wystawę książek oraz gazetkę szkolną, z której dowiedzieli się,  na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto. Klasy rozpoznawały bajkowe misie: Misia Uszatka, Yogi, Paddingtona czy Kubusia Puchatka, a także rozwiązywały zagadki związane z misiami, które występują w bajkach. Kolejnym punktem spotkania była praca plastyczna. Zadaniem uczestników było narysowanie rysunku „wesołego misia” z zamkniętymi oczami. Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera, zakończona wspaniałą zabawą i słodkim „co nieco”. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie do biblioteki i wspólne uczczenie Święta Pluszowego Misia.

Skip to content