„Człowiek jest wielki nie…”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” (Jan Paweł II)

Nie od dziś wiadomo, że pomaganie zmienia świat na lepsze, nadaje życiu głębszy sens.
Pomagając innym wzbudzamy w sobie nowe pokłady życiowej energii i poznajemy czym jest naturalne poczucie spełnienia, dlatego też Szkolny Klub Wolontariusza chętnie pomaga nie tylko potrzebującym ludziom, ale i „braciom mniejszym” czyli zwierzętom.

W tym roku szkolnym wolontariusze przeprowadzili w naszej szkole zbiórkę żywności oraz artykułów gospodarstwa domowego, a następnie przekazali je potrzebującej rodzinie
z Dobieszowic. Uczniowie naszej szkoły również chętnie włączyli się w zbiórkę karmy dla bezpańskich zwierząt ze schroniska w Bytomiu. Wszystkim, którzy włączyli się w akcje Szkolnego Klubu Wolontariusza serdecznie dziękujemy.

Skip to content