Rozwijamy zainteresowania czytelnicze

„Rozwijamy zainteresowania czytelnicze, czyli Gang Słodziaków w akcji”

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji sieci Biedronka skierowanej do klas pierwszych szkoły podstawowej. Akcja ma na celu promowanie czytania. Czytania w szkole, czytania w domu, słuchania opowiadań czytanych przez zapraszane do placówki osoby. W tych wszystkich zadaniach pomagają Słodziaki, którym trzeba w szkole przygotować mieszkanko (u nas zamieszkały w magicznym lesie Pani Jesieni). W ramach akcji zorganizowano dla klasy IA i IB Dzień Głośnego Czytania, podczas którego dzieci słuchały opowiadań czytanych przez panią dyrektor. Podjęte przez najmłodsze klasy działania spodobały się organizatorom konkursu. Uczniowie klas pierwszych otrzymali książeczki i gadżety ze słodziakami, jak również  przemiłe maskotki.

Skip to content