Wycieczka do kina

6 lutego  uczniowie klas Ia i Ib pojechali do kina Ciemna City w Bytomiu na projekcję filmu  „Doktor Dolittle”.

Doktor Dolittle”  to historia lekarza umiejącego komunikować się ze zwierzętami. Znana chyba każdemu postać gościła na ekranach kin i telewizorów już wielokrotnie, a jego nowe wcielenie nawiązuje bezpośrednio do literackiego pierwowzoru autorstwa Hugh Loftinga pod tytułem Podróże Doktora Dolittle. Tytułowy uczony rozpoczyna kolejną przygodę. Wraz ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi i nowo poznanym młodym asystentem próbuje znaleźć lekarstwo na tajemniczą przypadłość królowej Anglii. 

Dobroć przyjaźń, odwaga – tymi cechami warto kierować się w życiu. Ten obraz  umacnia w młodych widzach wiarę w możliwość spełnienia dziecięcych marzeń o przyjaźni ze zwierzętami.

Realizowane założenia programowe wycieczki to:

– kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna),

– kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu,

– integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,

-poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie. Wspólne zabawy w Sali zabaw Bajtel Plac, poczęstunek, spacer sprawiły, że miło i radośnie minął pierwszoklasistom czas. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas pierwszych.

Skip to content