„MAŁY OKR 2020”

GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU     MAŁY OKR 2020

Dnia 3 marca 2019r. w Domu Kultury w Sączowie odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego „MAŁY OKR 2020”.

Konkurs jest przedsięwzięciem kulturalno – edukacyjnym. Ma na celu popularyzację twórczości współczesnych poetów piszących dla dzieci, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań poezją oraz integrację środowisk kulturalnych.

W konkursie, w kategorii I – uczniowie klas I, II i III wzięło udział 44 uczestników z wszystkich szkół  naszej gminy. Jury oceniało między innymi dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych uczestnika i jego wieku) interpretację utworu, dykcję, emisję głosu, ekspresję, a także ogólny wyraz artystyczny.

Naszą szkołę reprezentowali: z klas pierwszych: Karolina Antonowicz, Julia Hetmańczyk, Jakub Basiński, Stanisław Gwóźdź, Paweł Grzesiek, Oliwia Szczygielska, Weronika Sarnacka, Wiktoria Pytlik i Nikola Koc; z klas drugich: Julia Metodieva i Julia Kaczmarczyk, z klas trzecich – Maciej Grzesiek.

 Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali: Maciej Grzesiek – I miejsce, Nikola Koc – II , wyróżnienie – Stanisław Gwóźdź. Gratulujemy!

Uczniów do występu przygotowały wychowawczynie: Zuzanna Frąckowiak, Wioletta Danecka, Alicja Nabrdalik – Kocot, Magdalena Zrałek – Wolny.

Skip to content