Zajęcia czytelnicze

Uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Bibliotece Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Dobieszowicach. Było to spotkanie z lekturą H.CH. Andersena „Królowa Śniegu”. Pani bibliotekarka przygotowała ciekawe zadania tematyczne, z którymi zmierzyli się uczniowie. Informacji o autorze szukali w tradycyjnej encyklopedii i słownikach,  rozwiązywali krzyżówkę, układali plan wydarzeń itp. Posumowaniem zajęć było wykonanie obrazka niedźwiedzia polarnego pod czujnym okiem asystentki p. bibliotekarki. Na każdym etapie zajęć wszyscy byli tak zaangażowani, że w pewnym momencie zobaczyliśmy za oknem… padający śnieg. Rafał powiedział, że to Królowa Śniegu przyjechała na swoich saniach zobaczyć, jak fajnie jest w bibliotece w Dobieszowicach, oczywiście jesteśmy pewni, że Rafał ma rację.

Skip to content