Pasuję Cie na czytelnika ….

         W dniu  10 marca br. w bibliotece szkolnej odbyło się doniosłe wydarzenie – pasowanie na czytelnika  uczniów klasy I a i I b. Odświętnie ubrani uczniowie z uwagą wysłuchali wierszy i piosenki, które przygotowali dla nich starsi koledzy i koleżanki z klasy Va. Wcielili się oni w rolę książek i przedstawili zebranym swoje problemy związane z ich traktowaniem. W swoim występie podkreślali, że „nie ma sensu zepsuć oczu przy komputerze. lepiej chwycić dobra książkę lub pojeździć na rowerze”.

Pierwszoklasiści wysłuchali próśb książek , a następnie otrzymali je w formie karteczek, które wkleją do zeszytu. Potem nadszedł czas na zagadki. Pierwszaki spisali się na medal. Wszyscy bezbłędnie odgadnęli zagadki związane z książkami. Nagrodą było słodkie co nieco.

Potem wszyscy złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał „Wieści  biblioteczne” z wykazem lektur dla uczniów klasy pierwszej oraz złożył swój podpis pamiątkowej „księdze”.  Z kolei każdy pierwszak wypożyczył w bibliotece książkę.

Maria Mańczyk

Anna Męcik

Skip to content