Szkolny Klub Wolontariusz też pamięta i działa.

„Natura jest zawsze mądrzejsza od ludzkich pomysłów”

 ~Antoni  Kępiński~

Biebrzański Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowychPolski, utworzony
9 września 1993. Największy Park w Polsce o powierzchni 592,23 km², położony na terenach Kotliny Biebrzańskiej w województwie podlaskim. Szata roślinna odznacza się ogromną różnorodnością, wysokim stopniem naturalności i obecnością wielu rzadkich gatunków, jak storczyki (storczyk krwisty, obuwik pospolity, podkolan biały, kruszczyk rdzawoczerwony, kruszczyk szerokolistny, tajęża jednostronna), rosiczki (rosiczka okrągłolistna, rosiczka długolistna), widłaki (jałowcowaty, goździsty, wroniec).  Na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego występuje 49 gatunków ssaków, 271 gatunków ptaków, 36 – ryb, 12 – płazów, 5 – gadów

Bezkręgowce są reprezentowane przez ponad 700 gatunków motyli, 448 gatunków pająków, ponad 500 gatunków chrząszczy, 19 gatunków pijawek oraz 42 gatunki chruścików.
Na Bagnach Biebrzańskich gniazduje wiele gatunków ptaków związanych ze środowiskiem bagiennym.

Występują tu izolowane stanowiska lęgowe gatunków borealnych, a także gatunków, których centrum zasięgu geograficznego znajduje się w strefie tajgi i tundry. Pożar zniszczył już 6000 hektarów unikalnych terenów.

Liczy się każda darowizna. Darowiznę na rzecz BPN przekazał Szkolny Klub Wolontariusza.

                                                                                                         Opiekunowie SKW

Tamara Pudo

Magdalena Polak

Agnieszka Rabus

Skip to content