STOP POŻAROM TRAW!

WYPALANIE TRAW SZKODZI I JEST ZABRONIONE!

        Jak co roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw
i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w ogromnym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny ze względu na błyskawicznie rozprzestrzenianie się pożaru.  Wzniecony ogień zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Pamiętajcie – wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale także niedozwolone.

      W celu zwrócenia uwagi na skalę problemu oraz edukację społeczeństwa o zagrożeniach
i skutkach wypalania traw uczniowie klas IV-VII:

Mateusz Przybylak, Filip Mielczarek, Jakub Caban, Antoni Szczygłowski,  Anna Dróżdż, Tomasz Pytlik, Kamila Ferdyn, Kacper Bakalorz, Zosia Ostręga, Aleksandra Saft, Aleksandra Skorupa – wykorzystując swoje umiejętności plastyczne włączyli się w akcję  i wykonali ciekawe plakaty
na w/w temat.

Małgorzata Sepetowska

Skip to content