Witaj majowa jutrzenko

„Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie…”


Tymi słowy rozpoczyna się Mazurek 3 maja.
Co roku, by uczcić podniosłość Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, w murach naszej szkoły odbywały się uroczystości. Można było usłyszeć między innymi tę pieśń. Ten rok jest wyjątkowy. Nie spotykamy się w murach szkoły. Widujemy się jedynie poprzez łącza. Jesteśmy osobno, ale jednak razem. Wspólnie, pomimo przeszkód obchodzimy te ważne święta. Uczniowie naszej szkoły jak i przedszkolacy pokazują swoją postawą, że świętować można także będąc na odległość. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, w momentach wzruszeń i radości. Jest z nami także teraz, a może nawet szczególnie teraz, gdy czas nie sprzyja wspólnemu świętowaniu. Zdjęcia pokazują, że jesteśmy Polakami, że potrafimy być razem.

Skip to content