Diecezjalny konkurs plastycznyDiecezjalny konkurs plastyczny z okazji 100. rocznicy urodzin  św. Jana Pawła II Totus TuusUczniowie  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach co roku,  od wielu lat, biorą udział w konkursach organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

W maju 2020 r., miesiącu urodzin Karola Wojtyły, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu zorganizował konkursy plastyczno-informatyczne w czasach pandemii, którego celem było uczczenie 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, kultywowanie pamięci o wielkim Polaku – św. Janie Pawle II, rozwijanie świadomości o potrzebie i możliwości zdobywania świętości, wyrażanie wdzięczności Bogu za dar życia, pielęgnowanie chrześcijańskiej miłości poprzez zwyczaj składania życzeń z okazji rocznicy urodzin, pobudzanie wyobraźni i kreatywności plastycznej, wykorzystanie różnorodnych technik artystycznych i możliwości informatycznych oraz zachęcenie do dzielenia się własnymi talentami.

Konkursy miały charakter jednoetapowy i skierowane zostały do uczniów szkół podstawowych Diecezji Sosnowieckiej.

Uczniowie klas I-III wykonali prace plastyczne na temat: „Pasje/hobby Karola Wojtyły”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano aż 145 prac.
Ponadto uczniowie klas I-III w konkursie: Kartka urodzinowa dla św. Jana Pawła II, wykonali kartki urodzinowe formatu A-5 dowolną techniką plastyczną. Na kartce znalazły się, zamiast życzeń na 100. urodzin, podziękowania Bogu za dar życia  św. Jana Pawła II z prośbą o wstawiennictwo Świętego w zmaganiach  z koronawirusem. Do konkursu zgłoszono 125 prac.W dniu 10 czerwca 2020 r. jury w składzie ks. Michał Borda, ks. Michał Knapik,  ks. Józef Handerek, ks. Tomasz Zmarzły oraz Pani Grażyna Kubiczek wyłoniło zwycięzców.


III miejsce w konkursie: ”Pasje/hobby Karola Wojtyły” zdobyła praca  Wiktorii Jarząbek z kl. I A.


W zmaganiach konkursowych wzięli również udział:

Sonia Frączek  kl. III B

Filip Szydłowski  kl. II B

Gratulujemy !!!

katecheta Magdalena Polak
Dyplomy dla nagrodzonych i uczestników konkursuSkip to content