DZIEŃ OJCA

Dzień Ojca – święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom. W Polsce obchodzone jest corocznie 23 czerwca (od roku 1965).

Obchody zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych, gdzie po sukcesie Dnia Matki pojawiły się głosy, by ustanowić święta również dla pozostałych członków rodziny. Dzień Ojca wydawał się naturalnym dopełnieniem. Pierwsze obchody święta odbyły się 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą Sonory Smart Dodd, córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Sonora Dodd, dowiedziawszy się o ustanowieniu Dnia Matki (3 lata wcześniej, w 1907) wpadła na pomysł, by analogiczne święto wprowadzić dla uczczenia trudu opieki nad rodziną i zasług wszystkich ojców – w szczególności jej własnego, który po śmierci matki samotnie wychowywał ją oraz pięcioro młodszego rodzeństwa. Wydarzenie miało charakter lokalny, a starania o wprowadzenie go na skalę krajową nie przyjęły się przez kolejnych kilka dekad. Dopiero prezydent Nixon w 1972 roku oficjalnie ustanowił Dzień Ojca. To wspaniale, że nasi Tatusiowie – Super Bohaterowie mają swoje Święto.
Z tej okazji życzymy Im wielu radosnych dni i nieustającej dumy ze swoich dzieci.
I dziękujemy Wam za wszystko, co od Was otrzymujemy – bezwarunkową miłość, troskę, wparcie. Dziękujemy, że jesteście!!!
Klasa IB podjęła kolejny projekt artystyczny i tym razem udało nam się stworzyć filmik dla Tatusiów. Obejrzyjcie koniecznie

Skip to content