Akcja Sprzątania Świata 2020Każdego roku Akcja Sprzątanie Świata – Polska odbywa się pod innym hasłem.  Tym razem szczególną uwagę poświęciliśmy  plastikowi, a właściwie – jak mówią eksperci – odpadom z tworzyw sztucznych. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej. A przecież możemy zastanowić się nad redukcją lub nawet zrezygnowaniem z niektórych plastikowych produktów, których używamy każdego dnia. Znikoma wydaje się też nasza wiedza na temat tego odpadu w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o jego recykling, a tym samym poprawną segregację naszych domowych śmieci. Problemowi plastiku, który przecież jest nie tylko w Polsce i nie tylko polski, poświęciliśmy uwagę w tegorocznej Akcji Sprzątanie świata – Polska. Uczniowie klas V- VIII w ramach zajęć z biologii  wzięli udział w warsztatach  ” Segregacja to nie wariacja!”


Jest rok 2020, a my po raz 27. wyruszamy posprzątać Polskę!

I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różni się  od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać!Sprzątaliśmy  Polskę w Wielkim Finale jak zawsze w 3. weekend września: 18.09 (piątek), 19.09 (sobota), 20.09 (niedziela) 2020
Skip to content