Ogólnopolski Dzień Głośnego CzytaniaW dniu 29 września br. w naszej szkole obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Do akcji oprócz bibliotekarza aktywnie włączyli się nauczyciele języka polskiego: p. A. Janota, p. A. Męcik oraz p. W. Danecka oraz uczniowie. W tym dniu uczniowie poznali nowe propozycje literackie. Uczniowie klas ! a i I b zapoznali się z „Gangiem Fajniaków i miastem marzeń”. Uczniowie kl. II wysłuchali „Pięciopsiaczków” W. Chotomskiej. Klasa III a czytała wiersze M. Brykczyńskiego dotyczące zasad ortografii, zaś kl. III b wysłuchała fragment książki „Operacja Wyspa” J.L. Horsta. W pozostałych klasach przebieg czytania wyglądał następująco:

kl. IV a – „Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwy

kl. V – „Skrzynia władcy piorunów” M. Kozioła       

kl. VI a –  „Bajki robotów” S. Lema

kl. VI b – „Dwanaście prac Herkulesa” A. Christie

Głośne czytanie było  dobrą okazją do poznania nowych pozycji literackich oraz do wspólnego spędzenia czasu dzieci z kolegami i przezywania wspaniałych emocji.

Skip to content