Jesteśmy dla innych…„Jeśli nie uda mi się zrealizować mojego marzenia, myślałem sobie, nie stanie się to dlatego, że nie skorzystałem z szansy podjęcia wyzwania”

Monty Roberts


Każdy człowiek mały czy duży chciałby być otoczony miłością, żyć bezpiecznie w zdrowiu. Dobre wychowanie wszystkich dzieci to troska o ich wszechstronny rozwój – ten dydaktyczny, psychiczny, ale także kształtowanie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka: starszego, pokrzywdzonego, zagubionego czy chorego.

Zawsze, jak tylko możemy i potrafimy staramy się razem z Rodzicami naszych uczniów i przedszkolaków, kształtować w nich potrzebę działania na rzecz innych. Pokazujemy, że drugiego człowieka można uszczęśliwić np. odwiedzinami (Zapiecek w Rogoźniku), wręczeniem kartki z życzeniami świątecznymi (dom opieki społecznej, hospicjum) „Słodkim Mikołajem” ( Dom Dziecka w Sarnowie, dzieci na Kresach) świętowaniem Światowego Dnia Zespołu Downa. Pomocą w czasie pandemii- szycie maseczek dla mieszkańców, nagranie piosenki, aby w czasie epidemii żyło się lżej z nadzieją, że będzie dobrze,  podarowaniem poduszek świątecznych uszytych na zajęciach kroju i szycia. itd. Organizujemy  kiermasze charytatywne, bierzemy udział w akcjach  Szlachetna Paczka i  Góra Grosza współpracujemy ze Stowarzyszeniem Hubertus Miłośników koni w Zabrzu. Tym razem cała społeczność szkolno – przedszkolna wraz z Rodzicami pomogła OLIWII.


DLA OLIWKI

Twoja darowizna 450 zł
zasiliła zbiórkę
Diagnoza jak wyrok Maleńka Oliwka walczy o najdroższy lek świata – pomocy!„.
Skip to content