Pasuję Cię na czytelnika biblioteki!

Pasuję Cię na czytelnika biblioteki! Te słowa usłyszeli w dniu 4 listopada br. uczniowie klasy 1b. W tym dniu odbyło się bowiem uroczyste pasowanie najmłodszych uczniów naszej szkoły na czytelników biblioteki szkolnej. Był to uroczysty dla wszystkich dzień.
Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem szkolnej biblioteki i jej księgozbiorem. Z uwagą wysłuchali próśb książek. Ten dzień był również okazją, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów w związku z obchodami Światowego Dnia Postaci z Bajek.
Uczniowie obejrzeli wystawkę z bajkami, rozwiązywali zagadki, quiz bajkowy oraz rozpoznawali bajki według rekwizytów. Był to wyjątkowy dzień, który dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii.
Pierwszoklasiści obiecali, że będą miłośnikami książek. Trzymamy ich za słowo!

Maria Mańczyk
Anna ŁachSkip to content