11 listopada – Narodowe Święto NiepodległościNarodowe Święto Niepodległości jest symbolem ogromnego sukcesu, na który złożyły się wysiłki kolejnych pokoleń Polaków, ale również symbolem jedności, solidarności i współpracy całego społeczeństwa. To wartości szczególnie ważne dzisiaj, w tak trudnych dla naszego społeczeństwa czasach. Narodowe Święto Niepodległości jest upamiętnieniem wydarzeń, które miały miejsce w 1918 roku. Właśnie wtedy Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.

102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie wyjątkowa ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się. Zamiast udziału w akademii szkolnej, w tym dniu wszyscy uczniowie oraz cała społeczność szkolna mogą włączyć się w świętowanie we własnych domach.

Dlatego uczniowie klasy IVA wraz z wychowawcą zdecydowali się na przygotowanie filmu upamiętniającego to ważne wydarzenie. Uczniowie przygotowali wiersze, pieśni patriotyczne oraz prace plastyczne z okazji 11 listopada. Udostępniamy film całej społeczności szkolnej poprzez środki komunikacji elektronicznej.

Wystąpili:

Klasa IVa: Buchta Piotr, Kańtoch Jakub, Kasjaniuk Laura, Kmiecińska Martyna, Kuchta Kacper, Mokrus Patrycja, Nabrdalik Adam, Nawrot Sergiusz, Neukirch Emilia, Owczarek Paulina, Plaminiak Stanisław, Skrzypiec Lena, Stokłosa Stanisław, Zając Emilia, Zając Kamil

Wykorzystano materiały:

Wiersz ,,Barwy Ojczyste” Cz. Janczarski

Wiersz „Twój dom” W. Chotomska

Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego – pt. „Legiony”

Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego – pt. „Mazurek Dąbrowskiego”

Pieśń pt. „Wojenko, wojenko”; w wykonaniu ucznia klasy IVA

Utwór pt. „Przybyli ułani pod okienko”;  w wykonaniu ucznia klasy IVA

Zdjęcia Józefa Piłsudskiego, Tadeusza Kościuszko, mapy, obrazy związane z Świętem Niepodległości  dostępne w grafice Google

Wejście do szkoły przybrało odświętną szatę – biało-czerwoną… W nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu potrafią także wprowadzić nasi najmłodsi…


Skip to content