DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU


Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Od 2004 roku w 45 krajach na świecie, w tym również w Polsce, Dzień Bezpiecznego Internetu był dotychczas  obchodzony dwunastokrotnie.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej pod nazwą Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.

W ramach tego dnia uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w jego obchody, każda klasa przygotowała prace, są to plakaty, prezentacje lub filmy.


KLASY IVa, IVb i V przygotowały plakaty.Klasy VIa i VIb przygotowały prezentacje.Klasy VII przygotowały filmy, oto jeden z nich:


Skip to content